Jak zrobić zadaszenie basenu? - Walkways4u.com

Z czego i jak wykonać zadaszenie basenu?

Będąc posiadaczem przydomowego basenu, każdy chciałby korzystać z niego jak najczęściej, niekoniecznie wyłącznie w czasie lata, kiedy pogoda najbardziej ku temu sprzyja. Okazuje się, że wbrew pozorom jest to możliwe również w czasie chłodniejszych dni. Wystarczy jedynie odpowiednio osłonić tego typu zbiornik wodny. Zabezpieczenie basenu niesie za sobą jednak jeszcze kilka korzyści, dlatego warto sprawdzić, w jaki sposób można je uzyskać.

Główne korzyści wynikające z zabezpieczenia basenu

Zabudowy basenowe sprawiają, że przebywanie w wodzie staje się jeszcze przyjemniejsze niż dotychczas. Dzięki niemu bowiem w pływaniu czy też zażywaniu relaksu nie przeszkadzają owady, które lubią uprzykrzać życie zwłaszcza wieczorem, a do samego zbiornika nie przedostają się spadające z drzew liście i innego rodzaju odpady zielone. Spędzanie czasu w zadaszonym basenie jesienią czy nawet zimą staje się możliwe ze względu na łatwość w uzyskaniu odpowiedniej temperatury powietrza, umożliwiającej zażywanie kąpieli bądź doskonalenia własnych umiejętności pływackich bez obawy o stan swojego zdrowia. Na jakiego rodzaju zabezpieczenie basenu najlepiej się zdecydować, aby nie tylko należycie pełnił swoją funkcję, ale też wyglądał maksymalnie korzystnie?

Najpopularniejsze rodzaje zadaszeń basenowych

Jednymi z najczęściej spotykanych zadaszeń basenowych są te, określane mianem szklarniowych. Ten rodzaj konstrukcji powstaje przy użyciu PCV. Swoją popularność zawdzięcza nie tylko wysokiej skuteczności w osłanianiu zbiornika przed przedostawaniem się do niego wszystkiego, co niechciane, ale jednocześnie możliwości ocieplenia wnętrza. Aby do tego doszło, wystarczy jedynie połączyć zadaszenie basenowe ze znajdującym się w pobliżu domem poprzez poprowadzenie przewodów elektrycznych. Gdy do tego dojdzie, można liczyć na uzyskanie efektu bardzo zbliżonego do znanego wielu osobom z wizyt w saunie. Warto przy tym wspomnieć, że poza PCV w celu wykonania szklarniowego zabezpieczenia basenu dość często wykorzystuje się także takie materiały, jak drewno, szkło oraz poliwęglan. Decydując się na jego wykonanie, wiele osób obawia się nadmiernej wilgoci, która może powstawać wewnątrz. W takiej sytuacji warto pomyśleć nad zabezpieczeniem basenowym, które uzyskiwane jest za pomocą folii ochronnej z PCV bądź przesuwanej pokrywy, także odpowiednio chroniącej zbiornik.

Znaczna dowolność w wykonywaniu zabezpieczeń basenu

Jak widać, zadaszenie basenowe przybiera różne formy, a jego atutem jest też zdolność do przyjmowania niejednolitych kształtów. Niekoniecznie musi występować w formie prostokątnej, przypominając szklarnię, w której dojrzewają rośliny, ale też m.in. półokręgów oraz wspomnianych już, przesuwnych pokryw bądź folii. Te ostatnie najlepiej sprawdzają się w przypadkach, gdy dany zbiornik nie znajduje się na zewnątrz, lecz w środku danego pomieszczenia. Niezależnie jednak od tego, na który typ zadaszenia basenowego zdecyduje się dana osoba, może być pewna, że dzięki niemu woda zdoła zachować swoje ciepło nawet w ok. 60%, co wiąże się zarówno z przyjemnością płynącą z przebywania w niej, jak i spadkiem kosztów przeznaczanych na jej ogrzewanie. Poza tym znacznie dłużej pozostanie czystsza, więc nie będzie konieczna zbyt częsta jej wymiana.

Visit Us On FacebookVisit Us On Pinterest
Visit Us On FacebookVisit Us On Pinterest