Drewniane pomieszczenia gospodarcze

Drewniane pomieszczenia gospodarcze znajdują wiele zastosowań nie tylko w przydomowych ogrodach. Ponieważ stawia się je w celach czysto użytkowych, niewątpliwie najważniejszymi cechami, którymi muszą się charakteryzować, są wytrzymałość i odpowiednia wielkość. Niezależnie od tego, czym się zajmujesz, z największą przyjemnością służymy Ci radą i zbudujemy dla Ciebie budynek dostosowany do Twoich wymagań. Nieważne, czy jesteś szczęśliwym posiadaczem pięknego ogrodu i potrzebujesz pomieszczenia na kosiarkę i grabie, czy nad życie kochasz zwierzęta i marzysz o własnej hodowli. W WALKWAYS4U wychodzimy naprzeciw Twoim pragnieniom i zajmujemy się realizacją różnorodnych projektów.

[long_desc]

Nasza oferta

Drewniane budynki gospodarcze mogą mieć wiele zastosowań. Ich funkcjonalność nie musi kończyć się na przydomowym schowku na grabie i kosiarkę. Wśrod naszych realizacji znajdziesz projekty takie jak drewniane sale gimnastyczne, wiaty rowerowe, zadaszenia basenów i wiele innych. Realizujemy nawet najbardziej nietypowe i wyrafinowane projekty. Nasz zespół specjalistów przekuje Twój pomysł i ogólny zarys w oryginalne i atrakcyjne rozwiązanie architektoniczne. Dla nas nie ma projektów za dużych, za małych ani zbyt trudnych. Ograniczeniem jest tylko Twoja wyobraźnia! Oferujemy usługi kompleksowe, dlatego, jeśli nie masz pomysłu, od czego zacząć, sami przygotujemy dla Ciebie projekt pomieszczenia gospodarczego, a następnie – po jego zatwierdzeniu – zajmiemy się realizacją.

Najlepsze materiały – drewno klejone warstwowo

Od początku swojej działalności nasze projekty wykonujemy na bazie konstrukcji z drewna klejonego, które impregnowane jest metodą ciśnieniową. Pomysł na tworzenie właśnie w ten sposób nie jest przypadkowy i wziął się z obserwacji cech tego drewna. Tak zwana klejonka zasadniczo nie pęka i nie rozwarstwia się, gdyż cechuje się w porównaniu do drewna litego dość niską wilgotnością. Drewno lite natomiast po złożeniu konstrukcji pęka czasami nawet na 2-3 cm. Drewno klejone jest stabilne oraz odporne na skręcanie i deformacje. Istotną zaletą jest fakt, że podczas procesu klejenia drewna jesteśmy w stanie wyłapać jego niedoskonałości i natychmiast je wyeliminować. Wykonane przez nas drewniane budynki gospodarcze są dzięki temu trwałe i zabezpieczone przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi przez wiele lat.

Impregnacja ciśnieniowa

Impregnacja to nic innego jak nasycenie drewna specjalnie przygotowanym do tego środkiem. Praktyka ta zapewnia mu ochronę przed różnymi zewnętrznymi czynnikami fizycznymi i biologicznymi. Jest to technika znana już w starożytnym Egipcie, w którym to cenne wyroby z drewna pokrywano olejem cedrowym, aby zapewnić im trwałość. Przez bardzo długi czas do impregnacji drewna stosowano różnego rodzaju przetwory smoły drzewnej i węgla kamiennego. Dziś wybór ten jest dużo bogatszy i obejmuje produkty od naturalnych olei po specjalnie komponowane i przygotowane do tego mieszanki żywic. Również techniki impregnacji na przestrzeni lat wyewoluowały. Metoda impregnacji ciśnieniowo-próżniowej jest na ten moment najbardziej efektywna i szeroko stosowana szczególnie w przypadku elementów drewnianych wykorzystywanych w architekturze ogrodowej. Wykonuje się ją w warunkach przemysłowych, poprzez wprowadzenie środka impregnującego do drewna pod odpowiednim ciśnieniem. Pozwala to dosłownie wtłoczyć impregnat w najgłębsze warstwy drewna. Dzięki temu eliminuje się żyjące wewnątrz grzyby i inne szkodliwe czynniki biologiczne zwykle powodujące pleśnienie i rozkład drewna.

Budynki gospodarcze a prawo budowlane

Jeśli planujesz postawienie na swojej działce pomieszczenia gospodarczego, to należy wziąć również pod uwagę prawo budowlane. W przypadku budynku, który swoją powierzchnią nie przekroczy 25 m2, formalności są minimalne i ograniczają się do zgłoszenia budowy w starostwie powiatowym. W przypadku powierzchni większych, przekraczających 25 m2, konieczny będzie projekt budowlany oraz pozwolenie na budowę. Nie musisz się jednak o nic martwić! Niezależnie od tego, jakiego budynku potrzebujesz, nasz zespół specjalistów, stworzony z inżynierów konstruktorów, daje gwarancję szybkiej i sprawnej realizacji dobrze zaprojektowanego obiektu, w pełni zgodnego z przepisami budowlanymi.

Design i ekologiczne rozwiązania

Tworzone przez nas drewniane domki gospodarcze zawsze projektujemy w taki sposób, aby oprócz swoich wszystkich walorów użytkowych były estetyczne i komponowały się z otoczeniem i towarzyszącą zabudową. Nikt bowiem nie chce zagracać własnego ogrodu brzydkim budynkiem, niezależnie od tego, jak bardzo jest przydatny. Proponowane przez nas pomieszczenia gospodarcze to połączenie naturalnej estetyki inspirowanej naturą z ekologicznym duchem. Drewno to nie tylko nasza praca, ale i pasja. W naszej działalności kierujemy się przede wszystkim dobrem środowiska naturalnego i na każdym etapie produkcji, transportu i realizacji zlecenia zachowujemy najwyższe europejskie i światowe standardy promujące odpowiedzialne zarządzanie światowymi zasobami leśnymi.