Carporty, drewniane wiaty gara?owe - Walkways4u.com

Carporty, drewniane wiaty garażowe

Carporty, wiaty garażowe

NICEA 2

 

 

 

Wiata samochodowa NICEA 2 dwustanowiskowa, 6 x 6 m, wysokość ściany 234 cm – bez zabudowy ścian
Wiata samochodowa Nicea 2 LUX z zabudowanymi ścianami, lekka zabudowa płotowa lub pełne deskowanie

NICEA 2 Z POM. GOSP.

 

 

 

Wiata garażowa Nicea 2 na dwa samochody przedłużona z pomieszczeniem gospodarczym
MARSYLIA 2, drewniana wiata na dwa pojazdy, 5,8 x 5,8 m, wysokość wjazdu 221 cm
MARSYLIA 2 wiata garażowa LUX z zabudową bocznych i tylnej ściany

MARSYLIA 3, wiata trzy stanowiska, ściany otwarte

MARSYLIA 3 LUX, zabudowany tył i boki

MARSYLIA 4 boki bez zabudowy 12m dł x 6m szer. x 2,21wys.

MARSYLIA 4 LUX, zabudowana z trzech stron, impregnowana, lakier

RZYM 1-2

 

 

 

RZYM 1 carport przyległy do domu, kryty PCV, dach z ŁUKÓW KLEJONYCH 

RZYM 1 LUX carport przyległy do domu, dach z ŁUKÓW KLEJONYCH, zabudowa ścian

RZYM 1 p.g. WIATA GARAŻOWA z POMIESZCZENIEM GOSPODARCZYM 

LYON 1

 

 

 

LYON 1, na jeden pojazd, łuki klejone, PCV, podpory na stopach z betonu

LYON 1 LUX, zabudowane jedna, dwie lub trzy ściany

WENECJA 2

 

 

 

WENECJA 2, wiata samochodowa na dwa pojazdy z elementów prostych

SAUMUR 1

 

 

 

SAUMUR 1, wiata podwyższona, do wysokich przyczep i furgonetek 

PALERMO 1

 

 

 

PALERMO 1, wiata garażowa przy domu z prostych elementów

ZAMYKANA
bramą

 

 

Zamykana bramą wiata przy domu z prostych elementów

GENUA 1

 

 

 

GENUA 1, budowa z elementów łukowych, na jeden pojazd

GENUA 2

 

 

 

NOWOŚĆ! GENUA 2 garaż na 2 samochody

WYSOKA WIATA NA KAMPERA, 4 m wysokości, pokrycie PCV trapezowym

NICEA 2 LUX

wiata na narzędzia carport z zabudowanymi ścianami 

NICEA 2 LUX, drewniana zabudowana wiata wykonana na bazie carportu

Park&Ride

Wiata na rowery

Park&Ride - wiata na rowery, wiaty do użytku publicznego

Wykonujemy również duże konstrukcje, hale dla wielu samochodów, szklane zabudowy, zadaszenia dla gastronomii, ekspozycje dla centrów ogrodniczych, itp...

Czym są Carporty?

Carporty to lekkie konstrukcje wykonane z drewna klejonego, szkła lub metalu i składają się ze słupów lub ścian oraz dachu. To oznacza, iż budowa jest prosta i tym samym konstrukcja jest bardzo szybka w montażu. Poszczególne modele mogą występować jako obiekty wolnostojące lub przylegające do budynku jednym z boków, co powoduje, że można je potraktować jako przyjemniejszą dla oka odmianę masywnego garażu.

Boczne ściany mogą występować w wielu różnych formach. Ciekawe są między innymi wersje ażurowe, zdobione, które wyglądają niezwykle efektownie i są przy tym dość lekkie wizualnie. Znakomicie wkomponowują się do mniejszych posesji, nie przytłaczają dzięki lżejszej formie. Dla minimalistów doskonale sprawdzą się carporty ogrodowe w wersji z samymi słupami drewnianymi oraz dachem, czyli pozbawione bocznych ścian ażurowych. Taki carport samochodowy jest najlżejszym wizualnie modelem konstrukcji i warto go stosować wtedy, kiedy nie chcemy go traktować jako głównego elementu przestrzeni przydomowej.

Zalety Carportów

Carporty mają wiele zalet, które z pewnością doceni każdy zmotoryzowany właściciel prywatnej posesji. Dzięki szerokiemu zadaszeniu carporty drewniane znakomicie chronią przed wszystkimi warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, śnieg oraz bezpośrednie działanie intensywnych promieni słonecznych. Deszcze pozostawiają na karoserii trudne do usunięcia ślady, które potrafią po pewnym czasie całkowicie zniszczyć lakier. Śnieg jest jednym z największych wrogów zmotoryzowanych, gdyż wydłuża poranne przygotowanie samochodu do jazdy, polegające na usunięciu go z karoserii i szyb. Co więcej, wielokrotnie zdarzają się także sytuacje, że padający wieczorem deszcz zamarznie w nocy, przez co rano możemy mieć problem z jego otwarciem. Carporty ogrodowe całkowicie likwidują ten problem.

Kolejną zaletą wiat garażowych jest ochrona przed upałem i działaniem intensywnych promieni słonecznych. Mocne słońce potrafi odbić się nie tylko na komforcie podczas wchodzenia do nagrzanego pojazdu - jest także wyniszczające dla lakieru i wnętrza. Intensywne działanie promieni UV powoduje matowienie lakieru i zmniejszenie jego połysku, a także blaknięcie plastiku na zewnątrz, np. zderzaków. To jednak nie koniec problemów. Promienie słoneczne o największej intensywności potrafią również spowodować uszkodzenie wnętrza, łącznie z niszczeniem tworzyw sztucznych oraz skóry czy innych materiałów, znajdujących się w kokpicie pojazdów.

Carporty - na jaki wygląd się zdecydować?

Carporty samochodowe warto dopasować do pozostałego wyposażenia ogrodu i stylistyki domu. W przypadku nowoczesnych budynków najlepiej postawić na atrakcyjne stylistycznie carporty na wymiar z dużą ilością przeszklonych (poliwęglanowych) powierzchni. Warto zastosować pełne ściany boczne oraz dach wykonane z drewnianej więźby, lecz także z poliwęglanowych płyt. Z kolei domy tradycyjne i klasyczne dobrze jest uzupełnić, stosując carporty drewniane z dużą ilością ażuru i zdobień, najlepiej bez dodatków nowoczesnych powierzchni przeszklonych, które wyglądają bardzo futurystycznie i mogą nie współgrać stylistycznie z bryłą domu.

Jaką wielkość carportu wybrać?

Wybór konkretnego carportu warto dostosować do aktualnych, ale także przyszłych wymagań domowników. Podczas, gdy w tej chwili w użytku może być jeden pojazd, to jednak za kilka miesięcy czy lat może dojść kolejny, nawet w postaci motocykla, który również warto chronić przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Właśnie dlatego, podczas składania zamówienia, zastanówmy się, czy w naszym konkretnym przypadku (np. dorastające dzieci) nie lepszy będzie zakup dwu- lub trzystanowiskowej wiaty “na zapas”. Warto wiedzieć, że koszt kolejnego stanowiska jako osobnej wiaty będzie zdecydowanie wyższy, zwiększą się również wymagania względem ilości dostępnego terenu na posesji, a wygląd dwóch osobnych wiat będzie prezentować się znacznie gorzej niż jednej dwustanowiskowej.

 

Nasze produkty

Visit Us On FacebookVisit Us On Pinterest
Visit Us On FacebookVisit Us On Pinterest