Zadaszenia basenów

Posiadanie własnego basenu w przydomowym ogrodzie to nie lada gratka. Bez konieczności przemieszczania się w ciepłe letnie popołudnia możemy spędzić cudowny czas na sportowych wyczynach lub zabawie z dziećmi. Wodne szaleństwo to świetna alternatywa spędzania wolnego czasu nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. W WALKWAYS4U oferujemy zadaszenia basenów, które z dobrodziejstwa tego miejsca pozwolą korzystać nie tylko latem. Dzięki takiej konstrukcji można zamknąć całą przestrzeń i po odpowiednim przygotowaniu korzystać z niej również jesienią lub zimą. Zadaszenie basenu pozwoli również uniknąć nadmiernego wpadania do niego niepożądanych elementów takich jak owady czy liście. Zajmujemy się zadaszeniami już od etapu projektowania. Jeśli nie masz pomysłu, przyjdziemy z pomocą! Doradzimy i wspólnie wybierzemy rozwiązanie najlepsze dla Ciebie!

[long_desc]

Od czego zacząć?

Budowa zadaszenia na basen uzależniona jest od wielu czynników. Przede wszystkim pod uwagę trzeba wziąć możliwości przestrzenne ogrodu. Ustalamy wielkość konstrukcji, określając jej długość, szerokość oraz wysokość. Być może zadaszony ma być nie tylko basen, ale również przestrzeń wygospodarowana obok na ustawienie leżaków lub foteli ogrodowych. Można zbudować konstrukcję, która będzie jednocześnie oranżerią, a kwiaty zdecydowanie podwyższą walory estetyczne tej przydomowej oazy. Jeśli będzie to zadaszenie ogrodowego basenu, stylistyka przyległego domu odegra znaczącą rolę w określeniu jego cech wizualnych. Tworzone przez nas zadaszenie powinno tworzyć razem z otoczeniem harmonijną cało??. Po etapie projektowania przejdziemy do wybrania materiałów, jakie zostaną użyte do wykonania konstrukcji ścian oraz dachu.

Konstrukcja z drewna – impregnacja ciśnieniowa

Drewno to nie tylko nasza praca, ale i pasja. Ocenia się, że potrafi je atakować nawet 5 tysięcy grzybów. Przyczyniają się one niestety do jego rozkładu i pleśnienia. Impregnacja ma więc na celu uodpornić je na oddziaływanie szkodliwych zewnętrznych czynników. Najbardziej efektywna jest impregnacja próżniowo-ciśnieniowa, która skutecznie zabezpiecza drewno konstrukcyjne oraz to mające bezpośredni kontakt z gruntem. Sam proces impregnacji nie jest skomplikowany. Pod wpływem wysokiego ciśnienia rzędu 8-12 atmosfer drewno w całości nasiąka środkiem do impregnacji. Jest on, mówiąc obrazowo, wtłaczany w najgłębsze warstwy drewna. W trakcie tego procesu giną wszystkie szkodniki, bakterie i drobnoustroje. Dzięki metodzie impregnacji na wiele lat wydłużamy trwałość drewnianych elementów naszych konstrukcji.

Dlaczego drewno klejone?

Drewno klejone warstwowo, wykorzystywane przez nas w naszych projektach, ze względu na swoją wysoką wytrzymałość i sztywność wyróżnia się mnóstwem pozytywnych właściwości. Czynią je w związku z tym znacznie bardziej wartościowym produktem od drewna litego. Drewno klejone charakteryzuje się niską wilgotnością i dużą stabilnością, co pozwala wykorzystywać je w dużych konstrukcjach nośnych. Wykazuje ono lepsze właściwości mechaniczne i jest odporne na działanie czynników biologicznych. Już na etapie jego produkcji jesteśmy w stanie usunąć wszelkie wady budowy czy duże sęki. Drewno lite natomiast już po zmontowaniu konstrukcji potrafi znacznie wysycha?, co powoduje jego deformacje i wykrzywianie się, które w następstwie mogą prowadzić do rozszczelnienia się np. ścian.

Zabudowa ścian

Najczęściej do zabudowania tego rodzaju konstrukcji wybiera się szkło hartowane. Dlaczego? Dlatego, ?e ze względu na obróbkę termiczną, której jest poddawane szkło, staje się ono 3 razy bardziej wytrzymałe. Proces hartowania polega bowiem na podgrzaniu szkła do temperatury nieco ponad 600 stopni Celsjusza, a następnie jego nagłym ochłodzeniu strumieniem sprężonego powietrza. Powoduje to natychmiastowy skurcz, czyli tak zwane zamrożenie wierzchnich warstw. Po zakończeniu tego procesu szkło hartowane nie może być już poddawane żadnym obróbkom (takim jak na przykład cięcie), gdyż może ulec uszkodzeniu. Czynnik ten determinuje produkowanie go na wymiar. Szkło hartowane, nazywane inaczej bezpiecznym, znajduje szereg zastosowań szczególnie w przeszkleniach dużych powierzchni, gdzie stłuczone zwykłe szkło mogłoby zagrozić zdrowiu i życiu ludzi. Jego inne właściwości to odporność na duże różnice temperatur i szok termiczny. Szeroko wykorzystuje się je w architekturze, budownictwie i wyposażeniu wnętrz.

Pokrycie dachu

Najczęściej wykorzystywanym materiałem na pokrycia dachów jest poliwęglan. Płyty poliwęglanowe są nowoczesnym zamiennikiem szkła. Mają bowiem wiele cech, które umożliwiają ich szerokie zastosowanie. Płyty poliwęglanowe są bardzo wytrzymałe, elastyczne, lekkie, przepuszczają światło, są niesamowicie elastyczne, a ich cechą charakterystyczną jest długa żywotność. Można je łatwo giąć niezależnie od ich temperatury. Są odporne na szkodliwe działanie promieni UV oraz uszkodzenia mechaniczne. W związku z tym, że poliwęglan ma bardzo dobre właściwości termiczne, tworzy się z niego płyty komorowe, najlepiej chroniące pomieszczenia przed utratą ciepła. To dlatego tak szeroko wykorzystuje się je właśnie na pokrycia dachów oranżerii, szklarni, wiat, krytych basenów, lub wykorzystuje jako świetliki dachowe. Produkowane są również płyty poliwęglanowe, które chronią przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń.