Potrzebują Państwo dużej wiaty drewnianej na potrzeby swojego biznesu? Doskonale się składa! Nasza firma WALKWAYS4U jest w stanie podjąć się realizacji każdego, nawet najbardziej oryginalnego i wyszukanego projektu. Chętnie przekujemy Państwa pomysł w estetyczne, a jednocześnie funkcjonalne rozwiązanie architektoniczne, które umożliwi powiększenie powierzchni handlowej. Do tworzenia konstrukcji z drewna klejonego wykorzystujemy najwyższej jakości drewno klejone warstwowo i impregnowane ciśnieniowo. Z naszych usług regularnie korzystaj między innymi supermarkety budowlane, centra ogrodnicze, restauracje oraz hotele.

Drewno jako wdzięczny materiał

Drewno to tradycyjny i elegancki materiał, który łatwo wpasowuje się zarówno w tradycyjne, jak i bardziej nowoczesne elementy architektury. Konstrukcje drewniane cieszą się na przestrzeni lat nieustającym zainteresowaniem. Są one pożądane w różnego rodzaju obiektach: mieszkalnych, handlowo-usługowych, produkcyjnych, magazynach czy gospodarczych. Wiąże się to z niskimi kosztami produkcji, szerokim spektrum zastosowania, dużymi możliwościami technologicznymi oraz dbałością o środowisko naturalne.

Drewno klejone i jego zalety

Do tworzenia dużych wiat drewnianych wykorzystujemy wspomniane powyżej drewno klejone warstwowo i impregnowane ciśnieniowo. Materiał ten ma całe mnóstwo zalet. Zaliczyć można do nich między innymi fakt, że z czasem nie pęka ono i nie ulega rozwarstwieniu. Co więcej, takie drewno charakteryzuje się niezwykle dużą stabilnością w zakresie deformacji oraz skręcania. Jest ono z natury suche. Do jego produkcji wykorzystywane są podsuszane lamele drewniane. Odgrywa to kluczową rolę w przypadku konstrukcji drewnianych. Prace montażowe mogą być tutaj przeprowadzane ręcznie lub z wykorzystaniem podstawowego sprzętu mechanicznego, takiego jak chociażby wózek widłowy będący na wyposażeniu każdego centrum ogrodowego.

Rodzaje konstrukcji dostępnych w naszej ofercie

Jako doświadczony wykonawca konstrukcji drewnianych, uwzględniliśmy w swojej ofercie między innymi pasaże otwarte. Są to lekkie konstrukcje, które cechuje solidny, odporny na uszkodzenia dach z przezroczystego PCV lub poliwęglanu, pozwalający na przenikanie światła słonecznego. Tego typu pasaże stawia się w celu ochrony towarów, takich jak rośliny, ziemia czy torf, które nie powinny by wystawiane na działanie wilgoci czy niskich temperatur. Znaczącą część tworzonych przez nas realizacji stanowią projekty z dachami łukowymi, wykonanymi z elementów gięto – klejonych. Na życzenie klienta jesteśmy w stanie wykonać również pasaż podwójny czy z dachem spadzistym. Drugą propozycją z naszego asortymentu są lekkie, wysokie hale zamknięte z obudową boków i systemem drzwi przesuwnych. Taki estetyczny obiekt wykonany z drewna klejonego to znakomita alternatywa dla tradycyjnej, metalowej hali.

Konstrukcje z drewna klejonego i nie tylko

Co poza dużą wiatą drewnianą znaleźć mogą Państwo w naszym asortymencie? Specjalizujemy się między innymi w tworzeniu carportów. Mianem tym określa się lekkie konstrukcje z drewna klejonego, metalu oraz szkła, które składają się z dachu i słupów lub ścian. Jako że mają one prostą konstrukcję, ich budowa jest łatwa oraz szybka. Poszczególne carporty mogą mieć postać obiektów wolnostojących lub przylegających do danego budynku jednym bokiem. Ściany boczne przybierać mogą tutaj rozmaite formy. Do wyboru mamy między innymi zdobione, ażurowe, o lekkiej konstrukcji i estetycznym wyglądzie. To idealne rozwiązanie w szczególności do małych posesji. Warto wspomnieć tutaj również o carportach pozbawionych ścian bocznych, które to przypadną do gustu wszystkim miłośnikom minimalistycznych aranżacji.

Jakie są główne zalety carportów? Zaliczyć można do nich między innymi szerokie zadaszenie, które stanowi należytą ochronę przed szkodliwym oddziaływaniem warunków atmosferycznych, takich jak opady, wysokie i niskie temperatury oraz promieniowanie słoneczne. Jak wybrać idealny carport? Konstrukcja tego typu powinna być dopasowana do stylistyki elewacji oraz ogrodu. Do nowoczesnych projektów najlepiej pasować będą carporty z przeszklonymi, poliwęglanowymi powierzchniami, pełnymi ścianami bocznymi oraz dachem z poliwęglanowych płyt, oraz drewnianej więźby. W przypadku klasycznych aranżacji warto natomiast zastosować drewniany carport z dużą ilością zdobień oraz elementów ażurowych. Równie ważne co materiał wykonania są wymiary carportu. Składając zamówienie, warto zastanowić się, czy w najbliższym czasie nie planujemy zakupu kolejnego samochodu. Jeden większy carport to znacznie tańsze, praktyczniejsze i estetyczniejsze rozwiązanie od dwóch osobnych. Równie dużą popularnością wśród naszych klientów cieszą się drewniane zabudowy basenów. Dlaczego warto zdecydować się na jego zadaszenie i zamknięcie ścian?

Pozwala to na znaczące przedłużenie sezonu kąpielowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w przydomowym basenie z powodzeniem pływać można nie tylko latem, lecz również wiosną oraz jesienią. Do produkcji konstrukcji zadaszeń basenowych wykorzystujemy wysokiej jakości systemy szklanej zabudowy – bezramowe oraz przesuwne. Wykonywane są one z trwałego, odpornego na uszkodzenia szkła hartowanego, które to sprawia, że całość prezentuje się niezwykle estetycznie. Oferowane przez nas systemy przesuwne bezramowe mogą by otwierane oraz przesuwane w sposób umożliwiający pełne odsłonięcie ścian bocznych zabudowy. Oferowane konstrukcje charakteryzują się dużą stabilnością oraz wytrzymałością.