Jeżeli szukają Państwo wysokiej jakości, estetycznych, wytrzymałych pomieszczeń drewnianych – dobrze Państwo trafili! Nasza firma WALKWAYS4U specjalizuje się w tworzeniu różnego rodzaju drewnianych pomieszczeń gospodarczych. Do wyboru mają tu Państwo między innymi wiaty na narzędzia, zadaszone ujeżdżalnie dla koni czy zadaszenia basenów oraz oranżerii. Oferujemy domki gospodarcze z drewna w przystępnych cenach. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

[long_desc]

Wznoszenie konstrukcji drewnianych – jakie drewno wybrać?

O czym warto pamiętać wznosząc konstrukcję z drewna klejonego? Musi być ona wytrzymała, bezpieczna oraz charakteryzować się nienagannym wyglądem. Zastosowanie znajdują tu przeważnie dwa gatunki drewna: świerkowe oraz sosnowe. Sosna to powszechnie występujące w Polsce drzewo, charakteryzujące się dużą wytrzymałością, sprężystością oraz miękkością. Świetnie sprawdzi się jako drewno do wykonania belek, słupów czy łat. Świerk natomiast wprawdzie rzadziej występuje w naszym regionie i jest to drewno sękate, co wpływa na trudności z jego obróbką, jednak jest podobnie jak sosna sprężyste, dzięki czemu nadaje się do mniej istotnych elementów konstrukcyjnych.

Domki drewniane gospodarcze – co warto wiedzieć na ich temat?

Nasza firma jest w stanie podjąć się wykonania dowolnego budynku gospodarczego z drewna dopasowanego do indywidualnych potrzeb klientów oraz wielkości posesji. Co należy rozumieć przez tym pojęciem? Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem, jest to budynek służący do przechowywania różnego rodzaju narzędzi, sprzętu oraz materiałów używanych do obsługi budynku mieszkalnego, rekreacji indywidualnej i użyteczności publicznej. Z powodzeniem wykorzystywać można go również do wykonywania rozmaitych prac warsztatowych, przechowywania płodów rolnych i środków do produkcji rolnej. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że 1 stycznia 2018 roku zmianie uległy przepisy związane z budową drewnianych domków gospodarczych. Poniżej prezentujemy wszystkie najważniejsze informacje na ten temat.

Usytuowanie takiego budynku na działce uzależnione jest zarówno od jego wielkości, jak i tego, czy posiada ono okna. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi warunkami technicznymi, możliwa jest budowa obiektu gospodarczego nawet w bezpośrednim sąsiedztwie granicy działki lub w odległości nie mniejszej nić 1,5 metra. Aby było to jednak możliwe, budynek gospodarczy z drewna musi mieć długość nieprzekraczającą 6,5 metra i wysokość poniżej 3 metrów. Niezbędny jest również brak otworów drzwiowych oraz okiennych w ścianie, która zwrócona jest w stronę granicy. Nie ma znaczenia, czy na sąsiedniej działce znajduje się tego typu obiekt. Gdy ściana pomieszczenia drewnianego gospodarczego, która zwrócona jest w stronę granicy posiada otwory drzwiowe oraz okienne, niezbędne jest zachowanie odległości minimum 8 metrów od ściany sąsiedniego budynku mieszkalnego lub budynku użyteczności publicznej.

Kiedy nie ma konieczności posiadania pozwolenia na budowę budynku gospodarczego? Dotyczy to sytuacji, w której jest on w bezpośredni sposób związany z produkcją rolną. Jakiego rodzaju materiały wykorzystuje się do tworzenia drewnianych pomieszczeń gospodarczych? Bazują one na drewnianym szkielecie, do wybudowania którego najczęściej wykorzystuje się suche, sezonowane drewno, przeważnie iglaste – świerkowe lub sosnowe. łącząc ze sobą poszczególne drewniane elementy, możliwe staje się stworzenie szkieletu. Rozstaw słupków jest tutaj uzależniony od przewidywanego obciążenia konstrukcji. Zwykle wynosi on około 40 centymetrów. Na etapie budowy szkieletu warto uwzględnić rozmieszczenie drzwi i okien. Jeżeli chodzi o fundament pod taką konstrukcję, składać może się on z płyty fundamentowej lub fundamentu ciągłego. Pierwsze z rozwiązań jest nieco mniej problematyczne, a to ze względu na stosunkowo niewielki wykop. Zaleca się tutaj ułożenie folii na kilkunastocentymetrowej warstwie żwiru, a następnie wylanie na niej stosownej mieszanki betonowej. Jeżeli chodzi o ściany pomieszczeń gospodarczych drewnianych, do wyboru są tutaj drewniane deski, płyty OSB oraz boazeria ścienna. Jak urządzić gotowy budynek tego typu? Aby ułatwić przechowywanie sprzętów i wszelkiego rodzaju akcesoriów, warto wstawić tam pojemne regały, na przykład metalowe. Poza nimi, w drewnianym pomieszczeniu gospodarczym znaleźć powinny się także zamykane szafki oraz stół do majsterkowania.

Drewniane zabudowy basenów

Zakres działań naszej firmy obejmuje również tworzenie drewnianych zabudów basenów – czy to tych znajdujących się przy domach prywatnych, czy różnego rodzaju obiektach. Dlaczego warto zdecydować się na zadaszenie basenu i zamkniecie ścian? W ten sposób znacząco przedłużyć można sezon kąpielowy. Trwać może on wówczas nie tylko w lecie, lecz również wiosną oraz jesienią. Specjalizujemy się w wykonywaniu konstrukcji zadaszeń basenowych razem z systemami szklanej zabudowy. Do wyboru jest ich wersja bezramowa oraz przesuwna. Do produkcji zabudowy wykorzystujemy najwyższej jakości, odporne na uszkodzenia szkło hartowane, które nadaje całości nowoczesnego wyglądu. Oferowane przez nas systemy przesuwne bezramowe mogą być otwierane i przesuwane w taki sposób, by możliwe było całkowite odsłonięcie ścian bocznych zabudowy. Wykonujemy zadaszenia basenów według indywidualnych potrzeb Klientów. Tym, co je wyróżnia oprócz stabilności, trwałości i staranności wykonania, jest dopasowanie ich do zabudowy danej posesji. Prace przeprowadzamy zgodnie ze standardami bezpieczeństwa obowiązującymi w przypadku tego typu budowli.