Zajmujemy się nie tylko konstrukcją wiat czy tarasów – wcielamy także w życie projekty drewnianych hal. Dysponujemy zespołem specjalistów, którzy są w stanie wykonać nietypowe i wyrafinowane realizacje, a ponadto posiadamy specjalistyczny sprzęt pozwalający nam zajmować się nawet wyjątkowo dużymi projektami. Produkowane przez nas hale z drewna klejonego doskonale sprawdzą się jako niewielkie centra handlowe, bazary czy hangary. Wykonywane przez nas konstrukcje pozwalają zwiększyć dostępną dla klientów powierzchnię handlową.

Konstrukcje z drewna klejonego na indywidualne zam?wienie

Dlaczego warto postawić na drewniane hale?


Naszymi klientami są przede wszystkim centra ogrodnicze, supermarkety budowlane, hotele i restauracje. Oferowane przez WALKWAYS4U rozwiązania świetnie sprawdzają się jako zadaszenie dodatkowej powierzchni przed lokalem, osłonięta powierzchnia dla osób palących czy po prostu elegancka i trwała forma ogródka piwnego. Wykonane przez nas hale z drewna klejonego cenią sobie zwłaszcza właściciele centrów ogrodniczych – w tego typu sklepach szczególnie istotna jest odpowiednia ilość przestrzeni, zwłaszcza tej otwartej. Nasze drewniane hale i hangary zapewniają doskonałe warunki do ekspozycji roślin, kwiatów, a nawet choinek czy innych, niewielkich drzewek.

Jak powstają hale z drewna klejonego?


Nasze hale powstają przy wykorzystaniu technologii konstrukcji z drewna klejonego warstwowo i impregnowanego ciśnieniowo. To wyjątkowe rozwiązanie narodziło się dzięki długotrwałej obserwacji cech tego naturalnego materiału. Tak zwana klejonka zasadniczo nie pęka i nie rozwarstwia się, w przeciwieństwie do drewna litego, które schnąc, rozszczepia się czasami na 2-3 cm. Na załączonych poniżej fotografiach porównujemy wygląd długotrwale eksploatowanego elementu z drewna klejonego oraz nadgryzione przez ząb czasu konstrukcje z drewna litego.

Wysokiej jako?ci konstrukcje z drewna klejonego
Drewno klejone nie zmienia się w trakcie eksploatacji, nie pęka.
Budowa konstrukcji drewnianych zadasze? i hal
Pęknięcia na drewnie litym.

Podczas realizacji projektów hal drewnianych stawiamy na klejonkę, ponieważ jest to materiał bardzo stabilny jeśli chodzi o skręcanie i deformacje. Poza tym drewno klejone jest z istoty suche. Do jego wykonania stosuje się podsuszane lamele. Ma to niebagatelne znaczenie przy konstrukcjach drewnianych i ich montażu.

projekt hali drewnianej
Pasaż zadaszony, otwarty, z drewna klejonego

Pasaże otwarte


Są to konstrukcje lekkie, z dachami z przezroczystego PCV lub poliwęglanu umożliwiające przenikanie światła słonecznego. Stawiane są w celu ochrony towarów (roślin, paczkowanej ziemi i torfu, innych akcesoriów ogrodowych), które nie powinny przemarzać oraz moknąć. Ponieważ firma WALKWAYS4U specjalizuje się w łukach klejonych, przeważają projekty z dachami łukowymi (wykonane z elementów giętoklejonych).


Na życzenie klientów wykonujemy także inne konstrukcje w tym pasaże podwójne czy też z dachami spadzistymi.


Dla klientów priorytetowe znaczenie ma przezroczystość pokrycia dachowego zapewniająca sprzedawanym w centrach ogrodowych roślinom dostęp do światła słonecznego.

Hale zamknięte


Nasza firma od wielu lata wdraża w życie projekty drewnianych hal dla klientów pragnących wymienić stare, metalowe obiekty na estetyczne konstrukcje z drewna klejonego.

Konstrukcje zadaszeń z drewna klejonego, hangary drewniane
Hale i hangary zamknięte

Flagowym projektem WALKWAYS4U jest wykonanie zadaszeń (400 m2) we francuskim kurorcie narciarskim Morzine, na wysokości 1000 m n.p.m. Wykonaliśmy halę z drewna klejonego z pokryciem dachowym z wytrzymałego PCV, której dach przyjmuje obciążenie nawet do 150 cm3 zlodowaciałego śniegu! To zasługa potężnych łuków i słupów klejonych, które pomimo „pracy” (przy maksymalnym oblodzeniu dach hali opuszcza się o ok. 10 cm) skutecznie chronią wnętrze hali.

hala z drewna
Morzine, Francja, duża hala drewniana

Hitem ostatnich lat stały się podwójne oraz potrójne drewniane hale/hangary. Wykonaliśmy je w południowej Francji dla hurtowników roślin. Widoczne na fotografiach obiekty z drewna klejonego przeznaczone są pod ochronę cieplną drogocennych drzewek oliwnych. Podobny projekt wykonaliśmy dla firmy Eriterre – hurtownika zaopatrującego całą Francję w akcesoria ogrodowe.


Klient z pogranicza Niemiec i Francji (Wissembourg) prezentuje w wykonanej przez nas hali niesłychanie bogatą ofertę wyrobów bożonarodzeniowych (okres październik-grudzień) jak i wszelkiego typu rośliny, materiały oraz narzędzia ogrodnicze (wiosna-lato).


Drewno klejone nie ma ograniczeń co do wymiarów (ograniczeniem są wyłącznie możliwości transportowe) oraz kształtów. Zapraszamy do przejrzenia dostępnej na naszej stronie galerii wykonanych realizacji! Ponadto zachęcamy do dzielenia się swoimi projektami drewnianych hal – chętnie podejmiemy się konstrukcji wszelkiego rodzaju niestandardowych obiektów.


Więcej o naszych pracach