Jesteśmy doświadczoną firmą, która wykonuje zlecenia na budowę różnorodnych obiektów użytkowych. Zajmujemy się nie tylko konstrukcją wiat czy tarasów – wcielamy także w życie projekty drewnianych hal. Dysponujemy zespołem specjalistów, którzy są w stanie wykonać nietypowe i wyrafinowane realizacje. Ponadto posiadamy profesjonalny sprzęt pozwalający nam zajmować się nawet wyjątkowo dużymi projektami. Produkowane przez nas hale z drewna klejonego doskonale sprawdzą się jako niewielkie centra handlowe, bazary czy hangary. Wykonywane przez nas konstrukcje pozwalają zwiększyć dostępną dla klientów powierzchnię handlową.
Konstrukcje z drewna klejonego na indywidualne zam?wienie

Dlaczego warto postawić na drewniane hale?

Naszymi klientami są przede wszystkim centra ogrodnicze, supermarkety budowlane, hotele i restauracje. Oferowane przez WALKWAYS4U rozwiązania świetnie sprawdzają się jako zadaszenie dodatkowej powierzchni przed lokalem, osłona dla osób palących czy po prostu elegancka i trwała forma ogródka piwnego. Wykonane przez nas hale z drewna klejonego cenią sobie zwłaszcza właściciele centrów ogrodniczych – w tego typu sklepach szczególnie istotna jest odpowiednia ilość przestrzeni, zwłaszcza tej otwartej.
Nasze drewniane hale i hangary zapewniają doskonałe warunki do ekspozycji roślin, kwiatów, a nawet choinek czy innych, niewielkich drzewek. Drewniana konstrukcja takiej hali jest nie tylko wyjątkowo odporna na niekorzystne warunki pogodowe, ale doskonale komponuje się z otoczeniem, dzięki zachowaniu naturalnego koloru drewna.

Konstrukcje w zgodzie z naturą

Oczywiste jest, że wybór materiału ma kluczowe znaczenie w procesie budowy. Hale z drewna klejonego wyróżniają się ze względu na wyjątkowe właściwości surowca. Proces jego produkcji zużywa znacznie mniej energii w porównaniu do innych konstrukcyjnych alternatyw. Budowa hal z drewna klejonego jest więc nie tylko estetycznym, ale i korzystniejszym dla środowiska rozwiązaniem. Współczesne technologie produkcji drewna klejonego pozwalają nam wykorzystać surowiec w sposób optymalny, a specjalistyczne procesy łączenia wzmacniają jego naturalną trwałość, co przekłada się na długoterminową użyteczność konstrukcji. Hale z drewna klejonego stanowią doskonały przykład połączenia natury z nowoczesnością!

Jak powstają hale z drewna klejonego?

Wykonywane przez nas drewniane konstrukcje hali czy innego rodzaju obiekty powstają na podstawie najlepszych praktyk produkcyjnych. Nasze hale powstają przy wykorzystaniu technologii konstrukcji z drewna klejonego warstwowo i impregnowanego ciśnieniowo. To wyjątkowe rozwiązanie narodziło się dzięki długotrwałej obserwacji cech tego naturalnego materiału. Tak zwana klejonka zasadniczo nie pęka i nie rozwarstwia się, w przeciwieństwie do drewna litego, które wysychając, rozszczepia się czasami na 2-3 cm. Na załączonych poniżej fotografiach porównujemy wygląd długotrwale eksploatowanego elementu z drewna klejonego oraz nadgryzione przez ząb czasu konstrukcje z drewna litego.
Wysokiej jakości konstrukcje z drewna klejonego
Drewno klejone nie zmienia się w trakcie eksploatacji, nie pęka.
projekt hali drewnianej
Pęknięcia na drewnie litym.
Podczas realizacji projektów hal drewnianych stawiamy na klejonkę, ponieważ jest to materiał bardzo stabilny, jeśli chodzi o skręcanie oraz deformacje. Dzięki temu takiego rodzaju drewniana konstrukcja hali pozwala na sprawny i bezproblemowy montaż. Poza tym drewno klejone jest z istoty suche – do jego wykonania stosuje się podsuszane lamele. Co więcej, zabezpieczone drewno klejone wykazuje się dużą żywotnością, więc obiekty z niego wykonane służą wiele lat. Wytrzymałość surowca ma niebagatelne znaczenie przy tworzeniu czy montażu hal z drewna klejonego.
hala z drewna klejonego
Pasaż zadaszony, otwarty, z drewna klejonego.

Pasaże otwarte

Są to konstrukcje lekkie, z dachami z przezroczystego PCV lub poliwęglanu, umożliwiające przenikanie światła słonecznego. Stawiane są w celu ochrony towarów (roślin, paczkowanej ziemi i torfu, akcesoriów ogrodowych), które nie powinny przemarzać czy moknąć. Ponieważ firma WALKWAYS4U specjalizuje się w łukach klejonych, przeważają projekty z dachami łukowymi (wykonane z elementów giętoklejonych).
Na życzenie klientów wykonujemy także inne konstrukcje, w tym pasaże podwójne czy też z dachami spadzistymi.
Dla klientów priorytetowe znaczenie ma przezroczystość pokrycia dachowego zapewniająca sprzedawanym w centrach ogrodowych roślinom dostęp do światła słonecznego.

Zamknięte hale z drewna klejonego

Nasza firma od wielu lata wdraża w życie projekty drewnianych hal dla klientów pragnących wymienić stare, metalowe obiekty na estetyczne konstrukcje z drewna klejonego. Takie drewniane hale to doskonała opcja dla wielu przedsiębiorców, którym zależy na lepszej separacji od warunków zewnętrznych. Zamknięta konstrukcja pozwala bowiem na jeszcze lepszą ochronę przed niskimi temperaturami, wiatrem i wilgocią.
hale z drewna klejonego
Hale i hangary zamknięte.
Flagowym projektem WALKWAYS4U jest wykonanie zadaszeń (400 m²) we francuskim kurorcie narciarskim Morzine, na wysokości 1000 m n.p.m. Wykonaliśmy halę z drewna klejonego z pokryciem dachowym z wytrzymałego PCV, której dach przyjmuje obciążenie nawet do 150 cm3 zlodowaciałego śniegu! To zasługa potężnych łuków i słupów klejonych, które pomimo „pracy” (przy maksymalnym oblodzeniu dach hali opuszcza się o ok. 10 cm) skutecznie chronią wnętrze hali.
drewniane hale
Morzine, Francja, duża hala drewniana.
Hitem ostatnich lat stały się podwójne oraz potrójne drewniane hale z drewna klejonego i hangary. Wykonaliśmy je w południowej Francji dla hurtowników roślin. Widoczne na fotografiach obiekty z drewna klejonego przeznaczone są pod ochronę cieplną drogocennych drzewek oliwnych. Podobny projekt wykonaliśmy dla firmy Eriterre – hurtownika zaopatrującego całą Francję w akcesoria ogrodowe. Także inny klient – tym razem z graniczącego z Niemcami Wissembourga – skorzystał z naszej oferty. Jego działalność obejmowała sprzedaż różnego rodzaju wyrobów bożonarodzeniowych, a także (poza sezonem świątecznym) roślin oraz narzędzi ogrodniczych. Przygotowana dla tego klienta hala doskonale sprawdziła się do prezentowania wspomnianych produktów.
Drewno klejone, z którego budujemy hale i pasaże, nie ma ograniczeń co do wymiarów oraz kształtów. Barierą mogą być wyłącznie możliwości transportowe. Zapraszamy do przejrzenia dostępnej na naszej stronie galerii wykonanych realizacji! Ponadto zachęcamy do dzielenia się swoimi projektami drewnianych hal – chętnie podejmiemy się wykonania wszelkiego rodzaju konstrukcji.