Rzym

Saumur 1

Wiata na 1 lub 2 samochody

Wysoka wiata drewniana

Cechy wiaty Rzym

  • Solidna konstrukcja
  • Betonowe stopy fundamentowe
  • Odporność na warunki atmosferyczne
  • Miejsce na 1 lub 2 pojazdy - ustawione jeden za drugim w długości. Konstrukcja dla dwóch pojazdów jest dłuższa
  • Pokrycie polięglan komorowy

Wiata wykonana z prostych oraz giętych elementów drewnianych może składać się wyłącznie z opartego na wspornikach zadaszenia. Może również stanowić kompletną konstrukcję garażową ze ściankami ażurowymi lub pełnymi, a także z dodatkowym pomieszczeniem gospodarczym.

  • Liczba stanowisk - Wiata garażowa na 1 lub 2 pojazdy (jeden za drugim)
  • Konstrukcja - Drewno, łuki gięte i klejone,  pokrycie poliwęglanem komorowym
  • Konserwacja - Impregnacja ciśnieniowa, trzykrotne malowanie lakierobejcą
  • Wymiary - Szerokość: 2,89 m, Długość: 6,00 - 8,00 m, Wysokość wjazdu: min 2,20 m

rzym-carport-wymiary-wiata-garazowa-drewno-klejone-1024x724

Podwyższony carport Rzym

Wiata garażowa to ciekawa alternatywa dla klasycznego garażu. Produkty tego typu różnić mogą się od siebie między innymi materiałem wykonania czy wymiarami. WALKWAYS4U oferuje wysokiej jakości drewniane wiaty samochodowe. Jakie są ich cechy charakterystyczne?

Wiaty garażowe - co warto wiedzieć na ich temat?

Wiata garażowa to rozwiązanie, z którym spotkać można się na wielu polskich podwórkach. Trudno się temu dziwić - ma ona całe mnóstwo zalet. Zaliczyć można do nich między innymi ochronę przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Latem wiata zabezpiecza znajdujący się pod nią samochód przed promieniami słonecznymi i deszczem, a zimą - przed śniegiem i mrozem. Co więcej, wiata garażowa jest znacznie tańsza od klasycznego garażu. Jako że prezentuje się ona bardzo estetycznie, pełnić może funkcję dekoracji elewacji budynku. W ciepłe dni z powodzeniem wykorzystać można ją do organizacji spotkań w gronie najbliższych. To jednak nie koniec zalet wiaty garażowej. Warto wspomnieć tutaj również o tym, że może mieć ona o wiele mniejsze wymiary w porównaniu z garażem dla samochodu o tej samej wielkości. Średnio garaż murowany zajmuje około 30 metrów kwadratowych powierzchni działki. W przypadku wiaty jest to nawet 2 razy mniej. Co ważne, dzięki mniejszym rozmiarom, w znaczącej części przypadków nie wymaga ona pozwolenia na budowę. W zupełności wystarczające będzie tutaj złożenie informacji o zamiarze jej budowy do miejscowego wydziału architektury czy budownictwa. Niezbędne są tutaj dokumenty, takie jak oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, kopia mapy geodezyjnej wraz z oznaczoną lokalizacją planowanej inwestycji i szkic z technicznymi parametrami obiektu. Gdy po upływie 30 dni od momentu zgłoszenia nie zostanie przekazana odpowiedź odmowna w formie decyzji administracyjnej, oznacza to, że dany organ administracyjny wyraża zgodę i możliwe jest rozpoczęcie budowy wiaty. Wyróżnić można 3 główne rodzaje wiat garażowych. Do wyboru mamy wiatę przejazdową, wiatę samochodową przyścienną oraz wiatę wolnostojącą. Do ich produkcji wykorzystuje się materiały, takie jak drewno czy beton.

Carport Rzym - dlaczego warto kupić opisywaną wiatę?

Wiata Carport Rzym to propozycja, która sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Jej szerokość to 2,89 metra, długość - 6 - 8 metrów, a wysokość wjazdu - minimum 2,2 metra. Wiata carport Rzym jest w stanie pomieścić 1 lub 2 samochody ustawione jeden za drugim. Do jej produkcji wykorzystane zostały najwyższej jakości materiały. Wiatę samochodową przyścienną tworzą łuki gięte i klejone wykonane z drewna. Całość została pokryta poliwęglanem komorowym i wyposażona w betonowe stropy fundamentowe. Taka konstrukcja sprawia, że wiata jest niezwykle solidna i odporna na negatywne oddziaływanie czynników atmosferycznych, takich jak opady, wysokie i niskie temperatury czy promieniowanie słoneczne. Nawet mimo wielu lat użytkowania, w dalszym ciągu zachowuje ona swój naturalny, estetyczny wygląd i niezaprzeczalną funkcjonalność. Drewnianą wiatę garażową można w dowolny sposób modyfikować. Składać może się ona wyłącznie z zadaszenia bazującego na wspornikach lub być kompletną konstrukcją garażową wraz ze ściankami pełnymi czy ażurowymi. Dodatkowo wzbogacić można ją także o dodatkowe pomieszczenie gospodarcze. W jaki sposób powinno się impregnować taką drewnianą wiatę samochodową? Zalecana jest tutaj impregnacja ciśnieniowa oraz trzykrotne malowanie lakierobejcą.

Konstrukcje drewniane z WALKWAYS4U

Myślisz o wybudowaniu dużej konstrukcji drewnianej? Skorzystaj z usług naszej firmy WALKWAYS4U. Świadczymy usługi z zakresu tworzenia konstrukcji drewnianych dla klientów biznesowych oraz prywatnych, niezależnie od tego, czy chodzi o ogrody, centra handlowe, czy salony samochodowe. Nasz pełen zapału i entuzjazmu zespół, który może dodatkowo pochwalić się sporym doświadczeniem oraz praktyką w takich krajach, jak Wielka Brytania czy Włochy, potrafi wykonać nawet najbardziej wymagające projekty. Jednym z istotnych punktów polityki firmy jest dbałość o środowisko. Z tego względu dokładamy wszelkich starań, aby założenia zrównoważonego rozwoju były widoczne w naszej codziennej pracy.

Drewniane wiaty garażowe i nie tylko

Nasza oferta jest niezwykle szeroka i obejmuje nie tylko tworzenie wiat samochodowych drewnianych. Zajmujemy się również projektowaniem estetycznych pergoli drewnianych, które to stanowią jeden z nieodłącznych elementów architektury ogrodowej. Wykonujemy je zgodnie z projektem własnym lub zaproponowanym przez klienta. Tym, co charakteryzuje nasze pergole jest fakt, że wykonujemy je z wysokiej jakości materiałów, a następnie starannie wykańczamy i impregnujemy. Znajdują one zastosowanie zarówno w prywatnych ogrodach, jak i parkach, na skwerach, czy przy różnego rodzaju instytucjach. Kolejny godny polecenia produkt z naszego asortymentu to wiatry tarasowe drewniane. Do wyboru są tutaj między innymi wiaty otwarte gwarantujące ochronę od boku lub góry. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się w sezonie wiosennym oraz letnim, na przykład podczas wspólnego spożywania posiłków w gronie rodziny i przyjaciół. W ofercie dostępne są także werandy zamknięte, które gwarantują pełną ochronę przed warunkami atmosferycznymi. To świetna propozycja dla osób, które chcą swobodnie korzystać z zalet tarasu, bez względu na pogodę. Takie zamknięte zadaszenia można aranżować w dowolny sposób, tworząc estetyczne, przytulne miejsce do relaksu.