Wiata kołysze się na wietrze i trzeszczy - Walkways4u.com

Wiata garażowa kołysze się i trzeszczy na wietrze - na co warto zwrócić uwagę

Czasami spotykamy się z sytuacją gdy właściciel wiaty garażowej odkrywa takie mankamenty nabytego przez siebie produktu, które nie były widoczne w czasie wyboru wiaty i jej montażu. Dopiero po kilku lub kilkunastu dniach eksploatacji, gdy realizacja już jest zakończona, a należność rozliczona okazuje się, że przy wietrznej pogodzie wiata kołysze się i trzeszczy na wietrze. W niektórych sytuacjach Klientom przeszkadza to do takiego stopnia, że gotowi są kupić nową wiatę u innego dostawcy, żeby tylko pozbyć się tych uciążliwości. Poniżej zamieszczamy kilka porad na co warto zwrócić uwagę w czasie wybierania wiaty garażowej.

Stabilność carportu zależy nie tylko od jakości materiałów i ich grubości. Istotna jest również właściwa konstrukcja zapewniająca sztywność, jakość i wytrzymałość elementów złącznych oraz solidne posadowienie podpór wiaty na stopach fundamentowych i stabilne ich mocowanie.

Innym czynnikiem, niewidocznym w okresie letnim, gdy wykonuje się wiaty garażowe, jest nośność dachu i wytrzymałość pokrycia, dostosowana do lokalnych warunków klimatycznych. Dach wiaty garażowej powinien wytrzymywać nie tylko obciążenie średnią grubością pokrywy śnieżnej w danej strefie klimatycznej lecz również nie powinien się zawalić podczas ekstremalnych opadów występujących lokalnie. Warto zapytać wykonawcę wiaty i sprawdzić w treści pisemnej umowy gwarantowaną dopuszczalną grubość warstwy śniegu i lodu jaka może zalegać na dachu garażu. Uzyskanie odpowiedniej wytrzymałości wynika z właściwego doboru pokrycia dachu wiaty oraz z gęstości rozmieszczenie elementów konstrukcyjnych.

W WALKWAYS4U zachowujemy dbałość o jakość i solidność konstrukcji, przy jednoczesnym zachowaniu estetyki wykonywanych cięć, połączeń ciesielskich i okuć. Zamieszczamy poniżej przegląd zdjęć detali konstrukcyjnych, których nie musimy się wstydzić. Oferowane przez nas sprawdzone konstrukcje carportów z prostych i giętych elementów drewna klejonego zapewniają sztywność wytrzymałość i impregnację w optyce wieloletniej. Każda z budowanych przez nas konstrukcji była sprawdzona w zakresie obliczeń wytrzymałościowych przez inżyniera konstruktora

Pamiętajmy, że dobrze wykonana i zakonserwowana wiata garażowa może służyć 50 lat i dłużej. Cena świętego spokoju w przypadku takich inwestycji okazuje się niezbyt wygórowana.

Facebook526
Pinterest398
Pinterest
fb-share-icon
Follow by Email
Facebook526
Pinterest398
Pinterest
fb-share-icon
Follow by Email