Poliwęglan komorowy to jeden z najlepszych i najtrwalszych materiałów na zadaszenia. Te przepuszczające światło płyty z tworzywa sztucznego mają tak wiele zalet, że z powodzeniem stosuje się je zarówno do niewielkich wiat, jak i do zabudowy pasaży handlowych czy centrów ogrodowych. To materiał bardzo popularny do zadaszenia przydomowego tarasu. Chroni przed deszczem, przepuszcza światło i pozwala przyjemnie się zrelaksować. Doskonale się sprawdza przez długie lata praktycznie w każdych warunkach, ale aby tak było, warto postawić na jakość materiału oraz dokładność wykonania. Co sprawia, że jest aż tak dobry?

Charakterystyka poliwęglanu komorowego

PLUSY:

– tworzywo sztuczne o doskonałych właściwościach, uniwersalny materiał na tarasy, zadaszenia przezroczyste, altany, daszki, ogrody zimowe, oranżerie
– bezpieczny, ma bardzo dużą odporność na uderzenia, nie ma obawy, że rozbije się i spadnie na głowę
– kolory: bezbarwny, mleczny (opal) i brązowy (dymiony)
– dostępne są różne grubości płyt, o różnej liczbie i układzie komór powietrznych. Od tych parametrów zależy przepuszczalność światła i ciepła.
– przepuszczalność światła – jak to w poliwęglanie, bardzo dobra. Taras jest „otwarty” na ogród, zadaszenie nie zaciemnia ani tarasu ani salonu nawet w pochmurny dzień. Przepuszczalność światła maleje wraz ze wzrostem grubości płyty i liczby komór. Najwięcej światła przepuszcza płyta bezbarwna – od ok. 60 % (25 mm, wielokomorowa) do ok. 84% (4 mm, jednokomorowa), najmniej dymiona – odpowiednio od 45 % do ok. 65%.
– przepuszczalność ciepła/termoizolacyjność – bardzo dobra, poliwęglan komorowy lepiej izoluje niż poliwęglan lity. Im grubsza płyta i więcej komór, tym lepiej izoluje termicznie, czyli mniej ciepła się dostaje, ale także mniej ciepła ucieka (ważne gdy stosujemy poliwęglan komorowy w ogrodach zimowych). Współczynnik przenikania ciepła płyt poliwęglanowych komorowych wynosi od 3,9 do 1,5. Kolor mleczny bardziej rozprasza promienie słonecznie.
– odporny na zmienne warunki atmosferyczne, wytrzymuje kilkudziesięciostopniowe mrozy, jak i bardzo wysokie temperatury (ponad 120 st. C).
– lekki – dzięki temu cała drewniana konstrukcja może być lżejsza.
– szeroko wykorzystywany w budownictwie – płyty poliwęglanowe można łączyć, tworząc naprawdę duże konstrukcje i przestronne zadaszenia
– elegancki wygląd gładkich powierzchni
– idealny do pełnej zabudowy tarasów
– odporny na działanie promieni UV – pokrycie płyt poliwęglanowych filtrem UV chroni je przed odbarwieniem i uszkodzeniami.

MINUSY(i jak z nimi walczyć):

– w czasie upalnego lata pod takim dachem może być gorąco
Co można zrobić? Zamiast poliwęglanu komorowego bezbarwnego zamontować mleczny (tzw. opal), który rozprasza światło zapewniając efekt „chłodu” pod takim zadaszeniem.
– niektóre osoby narzekają na to, że z upływem czasu komory im się zazieleniają. Dzieje tak, gdy zadaszenie zostało wykonane w sposób niewłaściwy.
Jak do tego nie dopuścić? Najlepiej powierzyć zabudowę doświadczonej i odpowiedzialnej firmie, która cały montaż wykona prawidłowo, tj. łączenia płyt zaklei odpowiednimi taśmami i zabezpieczy aluminiowymi listwami.

W WALKWAYS4U stawiamy nawet wielkie zadaszenia. Postaw na nas.

Skontaktuj się z nami jeszcze dziś.

_________________________

Napisz do nas lub zadzwoń

e-mail: biuro@walkways4u.com

tel. +48 501 162 361

ZAPRASZAMY