Budowanie tarasu zimą to dobry pomysł

wpis w: blog | 0

Budowanie tarasu czy wiaty zimą to pomysł dobry i korzystny. Zadzwoń do nas na początku roku i zarezerwuj ekipę Walkways4U na dowolny tydzień w roku. Im wcześniej, tym lepiej. Przeczytaj, jak pracujemy w trudnych warunkach i dlaczego warto zadzwonić do nas jak najszybciej.

W Walkways4U budujemy przez cały rok

Pamiętam poprzedni sezon wiosenno-letni, kiedy to tempo prac budowlanych było równie gorące jak sierpniowe słońce, a my starając się zdążyć ze wszystkimi terminami harowaliśmy w pocie czoła do późnych godzin. Pamiętam ten pośpiech niektórych klientów, którzy zadaszenie tarasu chcieli mieć gotowe „na wczoraj”, bo albo nadeszły afrykańskie upały (więc przydałoby się trochę cienia), albo było miłe popołudnie i akurat na gości na tarasie spadł deszcz (więc dlaczego nie mamy zadaszenia?!), albo zbliżał się wyjazd z rodziną, albo z kolei przyjazd rodziny lub coś jeszcze innego.

A teraz ta zima... Oj, ta pora roku potrafi dać w kość. Pierwsze, o czym myślimy to usiąść przed kominkiem, a nie na tarasie i doskonale was rozumiem. Rzecz w tym, że wy możecie siedzieć przed kominkiem, natomiast my w tym samym czasie po prostu zbudujemy dla was piękny drewniany taras, abyście mogli na nim wygodnie zasiąść, kiedy tylko zrobi się cieplej.
Dlaczego piszę o tym teraz? Bo niektórzy o zabudowie tarasu czy budowie wiaty myślą dopiero wtedy, gdy poczują pierwsze wiosenne promienie słońca, albo gdy zrobi się tak gorąco, że bez zadaszenia nie mogą wytrzymać. Po co czekać na ostatnią chwilę? Pamiętajcie, że dla prac budowlanych zima wcale nie jest sezonem martwym i dlatego w Walkways4U budujemy przez cały rok.

Jak wygląda budowa tarasu zimą?

Stawiając każde drewniane zadaszenie przestrzegamy podstawowych zasad budowania w warunkach zimowych. Drewniana konstrukcja pod zadaszenie musi być stabilna i trwała, dlatego bardzo ważne jest, by beton użyty do zalania stóp dobrze związał. Istotny jest nie tylko skład betonowej mieszanki, ale także temperatura powietrza podczas wylewania i schnięcia masy. Rozrobiony beton (a ściślej mówiąc, zawarta w nim woda) zamarza w temperaturze od -1 do -3 st. C, dlatego można go wylewać nawet podczas lekkich mrozów. Wystarczy zatem, by zimą nastało kilka dni z taką lub wyższą temperaturą i możemy ruszyć z budową. Jak beton zwiąże, dalsze prace będzie można robić bez obaw.

Drewno klejone na każdą pogodę

Do naszych konstrukcji używamy wyłącznie drewna klejonego warstwowo, impregnowanego ciśnieniowo (w autoklawie) i 3-krotnie lakierowanego bardzo dobrym lakierem do drewna. Taka deska jest bardzo wytrzymała, zachowuje wymiary i kształty (nie skręca się) nawet w warunkach zimowych. Temperatura powietrza nie ma praktycznie dla drewna klejonego znaczenia. Tak więc w większe mrozy nie wylewamy masy betonowej, natomiast spokojnie możemy stawiać drewniane podpory i zadaszenie, jeśli wcześniej wylany beton zdążył dobrze związać.
W Les Buissonnets (Francja) stawialiśmy wielki pawilon ogrodowy, gdy na dworze było -14 st. C. Temperatura niska, ale satysfakcja ogromna!

Do współpracy z Walkways4U zapraszamy przez cały rok!

Skontaktuj się z nami jak najszybciej i zarezerwuj dowolny tydzień w roku.

Napisz do nas lub zadzwoń na numer +48 501 162 361