Pergola drewniana – nowoczesna odsłona przestrzeni publicznej

wpis w: blog | 0

Drewniane pergole to klasyk architektury ogrodowej. Są one mocną podporą wielu pnączy, klasyczną ozdobą lub nawet strefą relaksu. Ale ogród to niejedyne miejsce, gdzie można je spotkać. Projektanci przestrzeni publicznych zaczęli sobie cenić te drewniane konstrukcje, wykorzystując je na różne sposoby. Dziś skupimy się na zastosowaniu pergoli poza ogrodem. Zapraszamy do lektury!

Pergole drewniane w miastach

Miejskie dżungle wbrew swojej nazwie wcale nie przypominają bujnych zielonych gąszczy. Surowy beton czy szklane drapacze chmur często sprawiają, że przestrzeń wydaje się pusta. Brak cienia i roślin to nie tylko upał latem, ale też nieprzyjazna atmosfera. Drewniana pergola (najlepiej model z zadaszeniem) może stać się zatem prawdziwą oazą. Kolorowe światełka i kwitnące pnącza dodadzą jej szyku, a przechodzących mieszkańców oraz turystów wprawią w zachwyt.

Wiata przed firmą

Zewnętrzny wygląd każdego przedsiębiorstwa powinien być nienaganny. To właśnie on wpływa na pierwsze wrażenie, jakie firma wywołuje na kliencie. Przed wejściem warto postawić pergolę reprezentacyjną. Pracownicy również z niej skorzystają, by umilić sobie przerwę lub złapać oddech przed pracą. Wiatę można też zaprojektować tak, aby umieścić na niej logo i reklamę firmy. Łączy się tu przyjemne z pożytecznym.

Projekty pergoli dla małych przestrzeni użytku publicznego

Stare rynki, wejścia do urzędów miasta, patia i fontanny to miejsca wzmożonego ruchu. Im przyjaźniejsze, tym lepiej. Jednakże same ławki nie wystarczą, aby podnieść poziom estetyki takich miejsc. Dlatego też warto wybrać nowoczesne drewniane pergole zdobiące każdą przestrzeń, w której się znajdą. Co więcej, odpowiednio dobrana wiata może stać się wizytówką danej placówki. Obecnie projekty wykonuje się na wymiar, dlatego nie ma przestrzeni niemożliwych do dekoracji!

Pergola z zadaszeniem w parkach

Pergole to częste elementy parków i skwerów. Zazwyczaj znajdują się w najbardziej okazałych lub rozległych miejscach. Mogą być wykorzystywane jako tło do zdjęć (zwłaszcza ślubnych) lub przestrzeń do relaksu. Ich zadaszenie pełni najważniejszą funkcję: ochrania przed słońcem i deszczem. Zadaszenie drewniane to najlepsza opcja dla parków, ponieważ z czym innym się on kojarzy, jak nie właśnie z naturalnym drewnem?

Pergole drewniane to ponadczasowe konstrukcje, których największą zaletą jest uniwersalność. Znajdą swoje zastosowanie w ogrodzie, parku, mieście czy nawet przed bankiem! Z pozoru są proste, ale tak naprawdę pozwalają się zaaranżować na wiele sposobów. Światełka, kwiaty, wyrzeźbienia to tylko kilka z licznych opcji. Sam kolor pergoli też może być ozdobą. Pergola jest warta Twojego wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.