• Typ projektu: Zadaszenie powierzchni handlowej zintegrowane z istniejącymi zabudowaniami
  • Zakres projektu: 260 m kw. zadaszonej powierzchni + zabudowa ścian, konstrukcja z drewna klejonego (łuki klejone)
  • Miejsce i data realizacji: Chambly, Francja, 2009
  • Czas realizacji: 4 tygodnie
  • Klient:

    https://www.facebook.com/chamblychambly

(Centrum Ogrodowe)

Jakie były oczekiwania i potrzeby klienta?

Ta realizacja stanowiła prawdziwe wyzwanie. Francja, imponujące centrum ogrodowe, wymagający i świadomy swoich oczekiwań właściciel, który za cel postawił zwiększenie zadaszonej powierzchni handlowej i stworzenie niepowtarzalnej atmosfery dla klientów. Tymczasem głównym wyzwaniem dla naszej ekipy okazały się istniejące, rozpoczęte przez innego wykonawcę zadaszenia, do których musieliśmy dobudować potężną konstrukcję.

Zaproponowana konstrukcja z drewna klejonego

Łatwiej jest zbudować od początku niż poprawiać po kimś – zwykli mówić fachowcy budowlani. To prawda, jednak dla nas nic nie jest za trudne, ani zbyt skomplikowane. Wykorzystaliśmy istniejące zadaszenia i dobudowaliśmy dwa przestronne pasaże o łącznej powierzchni 260 m kw. Co więcej aby spełnić specyficzne oczekiwania klienta, do wypełnienia ścian zadaszenia wykorzystaliśmy nową technikę, zapewniającą jeszcze lepszą ochronę przed deszczem i wiatrem.

Więcej niż zadaszenie!

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży, udało nam się przekroczyć techniczne wyzwania łączenia różnych typów i wielkości konstrukcji. System rynien zapewnia sprawne odprowadzenie wody na zewnątrz konstrukcji.

Przebieg realizacji

Podczas realizacji projektu ściśle współpracowaliśmy z Klientem i jego zespołem. Priorytetem było skrócenie czasu robót i minimalizacja zakłóceń w pracy centrum ogrodowego, ale także wykorzystanie wiedzy zespołu pracującego na miejscu od lat na temat specyficznych potrzeb i oczekiwań. Szczycimy się kompleksowością dostarczanej usługi: zapewniamy realizację od fundamentów do prac porządkowych po zakończeniu konstrukcji. I tym razem Klient docenił nasze podejście.

Centrum pracowało bez zakłóceń, menedżer W4U był obecny na miejscu przez cały czas, dbając o sprawny przebieg robót.

Rezultat…

Imponująca konstrukcja, łącząca funkcjonalność z najwyższą jakością surowców i starannością wykonania. Każdy wzniesiony w Chambly pasaż liczy 7,5 m szerokości, co i tak nie wyczerpuje możliwości naszych konstrukcji, które mogą rozciągać się nawet na 15 m.