Handel to niezwykle trudna sztuka – wiedzą to wszyscy, którzy są już doświadczeni w pracy w tym sektorze. Należy zwracać uwagę nawet na z pozoru nieistotne szczegóły. Każdy handlowiec powinien wiedzieć np., że estetyka miejsca sprzedaży jest równie ważna, co jakość oferowanych towarów. Nie inaczej jest ze sprzedażą roślin, produktów ogrodniczych, czy elementów wyposażenia terenów zielonych. W dzisiejszym wpisie pokażemy, jak inwestując w estetyczne, drewniane hangary, można stworzyć miejsce przyjazne nie tylko klientom czy sprzedającym, lecz także przechowywanym tam roślinom.
Budowa wiat drewnianych
Profesjonalnie zaprojektowane i skonstruowane drewniane hangary ekspozycyjne to nadal rzadko spotykany widok w Polsce. Warto więc zdecydować się na takiego rodzaju obiekt, aby stać się konkurencyjnym i zachęcić klientów do zainteresowania się oferowanym asortymentem. Nie trzeba jednak samodzielnie zajmować się ich budową. Wystarczy zgłosić się do specjalistów budujących tego rodzaju duże konstrukcje, które będą dopasowane do potrzeb klienta. Producent takich obiektów powinien zadbać o parametry wiaty, które będą bezpośrednio wpływać na przechowywane w nim rośliny. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?
Za ciemno, za jasno?
Hangary przede wszystkim muszą zapewniać roślinom określoną ilość światła słonecznego. Wydawać by się mogło, że we wnętrzu konstrukcji tego typu panują egipskie ciemności. Nic bardziej mylnego. Profesjonalna firma, która produkuje duże, drewniane wiaty, jest w stanie zaprojektować je tak, aby spełniały wymogi sprzedającego także pod kątem oświetlenia. Bez problemu można w takich hangarach zainstalować zadaszenia regulujące ilość wpadającego światła słonecznego, a także tego samego rodzaju ściany i wrota. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu PCV w odpowiedniej kolorystyce – przezroczystego czy o mlecznej bądź ciemnej barwie. Podczas projektowania hangaru warto również zwrócić uwagę na okna, które zapewnią właściwą wentylację.
Ponadczasowe drewno – piękne i funkcjonalne
Każde zastosowane do budowy hangaru drewno musi być odporne na niekorzystne warunki zewnętrzne. Zawsze powinno być należycie zakonserwowane, tak aby opierało się nie tylko nadmiernej wilgoci, lecz także insektom czy grzybom. Odpowiednia impregnacja czy specjalistyczna technika klejenia drewna sprawiają, że konstrukcja takiego hangaru jest w stanie wytrzymać przez wiele lat. W przypadku hangarów ekspozycyjnych często wykorzystywane jest drewno iglaste, które doskonale sprawdza się jako surowiec konstrukcyjny. Jest tak przede wszystkim dlatego, że łatwo poddaje się obróbce, cechuje się wyjątkową wytrzymałością i równocześnie niską ceną.
Zdecydowanie się na drewniane hangary ekspozycyjne pozwala wznieść handel ogrodniczy na wyższy poziom. Zamiast sprzedawać w niekomfortowych warunkach – „pod chmurką” – czy w nieestetycznych, wykonanych z metalu wiatach, warto postawić na bardziej naturalną prezentację. Drewno bowiem doskonale komponuje się z roślinnością czy ogrodowymi akcesoriami.
Dodaj komentarz