Przechowywanie jachtów i łodzi, czyli hangary do zadań specjalnych

wpis w: blog | 0

Wymiary drewnianej wiaty

Decyzja o zakupie jachtu czy łodzi to krok w stronę rozwinięcia nowego hobby, poczucia odrobiny prestiżu czy po prostu szansa na relaks na zapierających dech akwenach. Jednakże będąc w ferworze wyboru idealnej jednostki, można łatwo zapomnieć o istotnych aspektach związanych z jej posiadaniem. Przede wszystkim trzeba zapewnić jej odpowiednie miejsce. Przecież po sezonie będzie trzeba łódź bądź jacht przechowywać w należytych warunkach. Rozwiązaniem mogą okazać się praktyczne drewniane hangary – w dzisiejszym wpisie udowodnimy, że jest to najlepsza opcja w takiej sytuacji.

Dlaczego pod dachem?

Na początku warto odpowiedzieć na pytanie, z jakiego powodu powinno się przechowywać łodzie w hali. Przede wszystkim porównując do innych metod, jest to najlepsza opcja ze względu na ograniczenie negatywnego wpływu czynników zewnętrznych.

Sporo armatorów decyduje się na tzw. slipowanie, czyli wyciąganie jednostki na ląd. Zapobiega to uszkodzeniom kadłuba, gdy woda na akwenie zamarznie. Jednakże przechowywanie jachtów „pod chmurką” nadal nie chroni ich w pełni. Wilgoć, która zamarzając, niszczy różne powłoki oraz wiatr mogący uszkodzić wiele elementów czy nawet przewrócić jednostkę to główne czynniki sprawiające, że sporo osób preferuje schować ją pod dachem.

Uniwersalne drewniane hangary

Zastanawiając się, jaka konstrukcja będzie najlepsza do przechowywania jednostki wodnej, warto rozpatrzyć zlecenie jej wykonania. Zrobienie specjalnej wiaty na zamówienie dobrze jest powierzyć profesjonalnej firmie. Wykonawcy uwzględnią indywidualne preferencje użytkownika jachtu czy łodzi, dopasują wymiary konstrukcji i jej szczególne cechy. Duża, zamykana wiata drewniana pozwoli również na przygotowanie dodatkowego miejsca na auto czy inny pojazd. Taki hangar może wtedy pełnić rolę wielofunkcyjnego garażu czy warsztatu – wszystko zależy od pomysłu klienta.

Dobrze zaplanowana przestrzeń

Drewniane hangary pozwalają nie tylko na bezpieczne przechowywanie jednostek, lecz także zapewniają miejsce do ich impregnacji, odświeżania czy remontu. Często pasjonaci aktywności wodnych zajmują się bowiem naprawami bądź odnawianiem jednostek. Dlatego też projekt wiaty drewnianej powinien uwzględniać szczegółowe przeznaczenie konstruowanego obiektu. Warto jest zaplanować w takim hangarze również przestrzeń na narzędzia czy środki stosowane podczas różnych czynności związanymi z konserwacją jednostki wodnej. Poza tym należy przygotować miejsce na wyposażenie jachtu, które powinno być przechowywane poza jednostką. Zawsze bowiem na czas transportu – czy to w celu wodowania, czy wyciągnięcia łodzi na brzeg – należy zabezpieczyć wszelkie elementy, które mogłyby się uszkodzić bądź wypaść z pokładu.

Poza sezonem niektórzy decydują się na pozostawienie łodzi na wodzie lub przechowywanie jej pod gołym niebem. Jednakże niejeden pasjonat przekonał się, że może być to groźne dla jednostki, co przyczynia się do strat finansowych. Dlatego też, jeśli zależy nam na zadbanej łodzi oraz bezpiecznym jej przechowywaniu, warto postawić na specjalistyczne hangary drewniane. Nie tylko są one praktyczne, lecz również estetyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.