Ujeżdżalnia koni — poznaj szczegóły tej konstrukcji

wpis w: blog | 0

 

ujeżdżalnia koni

Drewniana, kryta ujeżdżalnia koni stanowi doskonałe miejsce do wszelkiego rodzaju treningów, zawodów oraz relaksującej jazdy w spokojnym otoczeniu. Stworzenie jej wymaga odpowiednich nakładów finansowych i zatrudnienia doświadczonej firmy, jednak warto w nią zainwestować, gdyż przynosi wiele korzyści. Jakich? O tym i nie tylko przeczytasz w poniższym artykule!

Drewniana ujeżdżalnia koni — dlaczego warto?

Drewniany ring do jazdy konnej to idealne miejsce do zapoznania się z arkanami jeździectwa, a także do szkolenia swoich umiejętności, nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg, silny wiatr oraz burze.

Ogromną zaletą okrągłej krytej ujeżdżalni dla koni (lonżownika) jest jej funkcjonalność. Oprócz odporności na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych tego typu budynki najczęściej wyłożone są piaskiem, co pomaga zapewnić doskonałe wsparcie i komfort podczas treningu. Dodatkowo drewno cechuje się doskonałą izolacją termiczną, a co za tym idzie, pomaga utrzymać dogodną temperaturę.

Warto wspomnieć, że użycie drewna do ringu niesie za sobą wiele innych korzyści. Drewniane ściany stanowią idealną izolację akustyczną, zapewniając ciszę podczas pracy z koniem. Ponadto drewno pozwala stworzyć piękne i przyjazne wnętrze, co wpływa na dobrą atmosferę.

Wiesz już, jakie zalety ma okrągła hala do jazdy konnej. Czas teraz dowiedzieć się, jak wygląda proces jej powstawania.

Jak wygląda budowa ujeżdżalni?

Budowa krytej okrągłej ujeżdżalni dla koni nie należy do najłatwiejszych, dlatego warto skorzystać z usług doświadczonych specjalistów, takich jak nasza firma. Za pomocą specjalistycznych technik uzyskujemy bardzo solidną drewnianą konstrukcję typu ring (halę okrągłą), która jest niezwykle trwała i odporna na uszkodzenia oraz działanie szkodliwych czynników atmosferycznych.

Tworzenie ujeżdżalni warto zacząć od wyboru drewna. Dębowe i sosnowe deski na ogół wykazują najlepsze właściwości, gdyż są elastyczne oraz solidne, co jest istotne dla stabilności całej konstrukcji. Oprócz drewna ważne jest także pokrycie dachu. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się gonty bitumiczne.

Kolejny etap to wybór ramy, jej kształtu oraz wymiarów. Najczęściej wybieraną formą jest okrąg o średnicy około 20 metrów. Dodatkowo należy zaplanować wysokość całej konstrukcji. Aby było można w niej swobodnie jeździć, a także wykonywać np. skoki, powinna ona mieć około 4 metry.

Kiedy ramy zostaną wybudowane, rozpoczyna się etap wykończenia. Stawiane są ściany, a także montowane jest pokrycie dachowe. Musisz pamiętać, że sama konstrukcja to nie wszystko i należy ją odpowiednio wyposażyć, m.in. w specjalistyczne wewnętrzne oświetlenie czy dodatkowe bramy.

Podsumowując, ujeżdżalnie koni w kształcie okręgu to idealne miejsca do ćwiczeń wszelkich rzeczy związanych z jeździectwem. Dzięki odpowiedniej konstrukcji oraz wyposażeniu spokojnie możesz wykonywać rundę po okręgu, a także slalom nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.