Jak zwiększyć zadaszoną powierzchnię?

wpis w: blog, tarasy, Zabudowa tarasów | 0

altana-drewniana04-mini

Istnieje kilka sposobów na zwiększenie zadaszonej powierzchni bez jej rozbudowy.
Wydaje się to niemożliwe, a jednak dzięki zastosowaniu pewnych elementów wykończenia zyskamy możliwość lepszego wykorzystania zadaszonej przestrzeni. Oto kilka przykładów.

Altana w wersji najprostszej ma cztery słupy
i dach. Zmieści duży stół i wiele osób, które swobodnie będą mogły wokół niego krążyć.
Jest to opcja popularna i niedroga, ale nie zawsze praktyczna. Aby zapewnić komfort wszystkim osobom, to znaczy ochronić ich przed deszczem lub palącym słońcem, ustawimy stół najprawdopodobniej w samym środku altany. Zresztą wszystko, co „cenne”, będziemy chcieli skupić jak najbliżej środka. Skrajne części altany pozostaną niewykorzystane, rozstawimy tam co najwyżej donice z kwiatami czy ziołami.

Ściany boczne z balustradą

altanajutrzenka1-mini

Prosty trik, jakim jest zabudowanie w całości lub w części ścian bocznych altany, znacznie zwiększa jej powierzchnię użytkową. Jest swego rodzaju parawanem i parasolem w jednej postaci, gdyż świetnie chroni przed zacinającym deszczem.

Często klienci decydują się na wykonanie kratki diagonalnej lub pełnego deskowania do wysokości przynajmniej 80 cm od podłogi, ponieważ daje im to możliwość dosunięcia stolika czy innych mebli do ścian i wykorzystania całej powierzchni altany.

Dodatkowo, taka balustrada zakończona od góry szerszą poręczą świetnie sprawdza się jako minibufet lub miejsce na ozdoby i kwiaty.

Ściany boczne pełne

Można również zabudować całkowicie jedną, dwie lub trzy ściany boczne i wtedy bez problemu podczas deszczu czy wiatru schować się w najdalszym kącie altany. Wykończenie ściany bocznej do samej góry pełnym deskowaniem spowoduje, że w altanie będzie dość ciemno, dlatego innym rozwiązaniem dla całkowicie zabudowanych pawilonów ogrodowych może być zrobienie od dołu pełnego deskowania, a powyżej ekranów np. z pięknie wyglądającego szkła hartowanego.

Szkło wykorzystane jest również jako samodzielne (przesuwne bądź nieruchome) wypełnienie całych bocznych ścianek, dzięki czemu altana zyskuje elegancki i nowoczesny wygląd.

Zasłony

Zawieszenie ruchomych zasłon, które w zależności od potrzeb można rozsunąć na całej długości bocznych ścian lub ładnie upiąć po bokach, zapewni wszystkim gościom dobrą ochronę niezależnie od kaprysów pogody.

Pnącza

pnacza10-mini

Aby powstała naturalna żywa ściana boczna, wystarczy zamontowanie porządnej kratki diagonalnej lub innego stelażu drewnianego, posadzenie wybranych roślin i odczekanie aż urosną. Przykłady pnączy niedawno opisywaliśmy w osobnym artykule.

Jak widać, możliwości jest bardzo dużo,
a pomysłów pewnie jeszcze więcej.

Zaprojektuj swoją altanę ogrodową z WALKWAYS4U, albo powiedz nam,
o jakiej konstrukcji marzysz, a my
po prostu zbudujemy ją dla Ciebie.

Z WALKWAYS4U masz najwięcej możliwości.
Postaw na nas.

 

_________________

Skontaktuj się z nami jeszcze dziś

e-mail: biuro@walkways4u.com

tel. +48 501 162 361

ZAPRASZAMY