Jakiej wielkości ma być altana…

wpis w: blog | 0
Zanim wybierzesz wielkość altany, określ, co ma się w niej zmieścić. Zadaszona altana w ogrodzie służy wielu celom. Najczęściej jest miejscem wypoczynku, popołudniowych i wieczornych spotkań ze znajomymi oraz weekendowego grillowania. Jeśli planujesz pod jednym zadaszeniem zmieścić stół z krzesłami lub ławami, huśtawkę oraz grill z bocznymi blatami, warto wcześniej obliczyć, jakich rozmiarów powinna być Twoja altana.

Miejsce dla 4-6 osób

Dużo miejsca potrzebuje stół z krzesłami. Przyjmijmy, że dla czterech osób kwadratowy stół ma wymiary około 80 cm x 80 cm, a okrągły – średnicę około 1 metra. Dodając po minimum 50 cm na każde miejsce siedzące, otrzymujemy prawie 4 m2 zajętej przestrzeni. Możemy więc wybrać altanę kwadratową o wymiarach 2 m x 2 m, albo bardzo popularną w małych ogrodach 6-kątną altanę “Jutrzenka” o średnicy niecałych 3 metrów. Dla sześciu osób będziemy potrzebowali dłuższego stołu i większej przestrzeni, dlatego warto zdecydować się na “Jutrzenkę” 8-kątną lub altanę kwadratową o wymiarach przynajmniej 3 m x 3 m. Jest to najbardziej popularny rozmiar zadaszenia.

Grill gazowy, fotel, huśtawka

Stół z krzesłami – ważna rzecz. A co z wygodnym ogrodowym wypoczynkiem i grillem? Wszystko w jednej altanie, czemu nie? Altany prostokątne o wymiarach 3 m x 4 m lub kwadratowe 4 m x 4 m to naprawdę przestronne pawilony ogrodowe, które pomieszczą nie tylko stół i ławy, ale także grill. Co prawda grill węglowy lepiej jest ustawić gdzieś dalej, natomiast pod zadaszeniem świetnie sprawdza się grill gazowy, który nie dymi i zazwyczaj ma zamykaną pokrywę. Najmniejsze grille gazowe mają szerokość od około 80 cm, 2- i 3-palnikowe mierzą około 100-130 cm, a największe grille z półeczkami po bokach są długie jak dwuosobowa sofa – ponad 140 cm. A propos sofy, to dobrze jest pod zadaszenie wstawić także inne wypoczynkowe meble ogrodowe – fotel (bujany mmm…), może leżankę, huśtawkę… Nie ma takiej dużej altany? Owszem, jest. W WALKWAYS4U możliwy jest każdy rozmiar ogrodowego zadaszenia, w zależności od indywidualnych potrzeb klienta. W WALKWAYS4U stawiamy zadaszenia na wymiar i na życzenie klienta. Postaw na nas.

_________________ Skontaktuj się z nami jeszcze dziś e-mail: biuro@walkways4u.com tel. +48 501 162 361 ZAPRASZAMY