Kryty basen zewnętrzny. Jaki rodzaj ochrony warto zastosować?

wpis w: blog | 0

Zadaszenie basenu

Chyba każdy przyzna rację, że własna przestrzeń kąpielowa to wiele powodów do radości – niejeden raz przedstawialiśmy zalety tego typu rozwiązania. Dziś jednak skupimy się na konkretnym umieszczeniu przydomowego basenu zewnętrznego. Gdzie najlepiej postawić taki obiekt? Jak zadbać o taflę wody, kiedy zdecydujemy się na umiejscowienie basenu poza budynkiem? Sprawdź, jakie rozwiązania masz do wyboru.

Gdzie umieścić basen?

Wodna przestrzeń w ogrodzie zimowym

Doskonałą opcją umieszczenia obiektu do pływania będzie przedłużenie przestrzeni domowej, czyli basen w ogrodzie zimowym. To świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy na maksymalnej bliskości i ułatwionym dostępie do niecki. Jeśli dysponujemy sporą ilością miejsca, nasz zimowy, przeszklony raj może znakomicie posłużyć jako obiekt do relaksu, a jednocześnie do spędzania wolnego czasu w sposób aktywny. Jakie zalety ma basen w ogrodzie zimowym?

Możliwość relaksu w wodzie bez konieczności opuszczania domu – zadaszona konstrukcja stanowi jego przedłużenie.

Własne mini SPA bezpośrednio za ścianą budynku – oprócz basenu w zimowym ogrodzie może znaleźć się jaccuzi, zwiększające możliwości relaksacyjne.

Bezpieczna niecka – zimowy ogród chroni basen przed przedostaniem się do niego zanieczyszczeń.

Basen na otwartym terenie

O ile basen w ogrodzie zimowym może być doskonałą opcją dla osób lubiących kameralne otoczenie, tak dla miłośników pływania w nieco większym obiekcie znakomitą lokalizacją do umieszczenia obiektu będzie teren otwarty. To jedna z najpopularniejszych możliwości, jeśli chodzi o baseny, jednak trzeba brać pod uwagę to, że w naszej strefie klimatycznej otwarta konstrukcja nie zda egzaminu. Zmiany pór roku, częste opady i inne czynniki uniemożliwią cieszenie się ze spędzania czasu w wodzie pod gołym niebem przez cały rok. Jest jednak na to pewne rozwiązanie… Dobrą opcją będą dachy basenowe, czyli konstrukcje chroniące basen przed niekorzystnymi czynnikami. Czym są i dlaczego warto je zastosować?

Zadaszenie basenu od zewnątrz

Zadaszene basenu. Jak zadbać o ochronę wody?

Jak wspomnieliśmy, jeśli obiekt znajdzie się na otwartym terenie, niezbędne okazuje się postawienie konstrukcji stanowiącej jego zabudowę. Powinna być ona odporna na czynniki zewnętrzne oraz na tyle solidna, by przetrwać najsilniejsze wiatry. Poza tym istotne jest, aby wykorzystywała każdy centymetr dostępnej przestrzeni, a także była funkcjonalna. Świetnie sprawdza się zadaszenie basenu przesuwne, które jest ochroną oraz praktycznym rozwiązaniem w jednym. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój basen zostanie odpowiednio osłonięty, koniecznie rozważ skorzystanie z naszych usług. Tworzymy wysokiej jakości zadaszenia basenowe idealne dla każdego!

Dlaczego zadaszenia basenu z drewna są najlepszą opcją?

Zadaszenia basenu wykonane z surowca, jakim jest drewno, a także ze szkła hartowanego to konstrukcje, które cieszą się niesamowitą popularnością. Wynika to z ich odporności na uszkodzenia, solidności, trwałości oraz estetyki. Nie ma obiektu wodnego, którego nie da się zabudować tego typu konstrukcją, a to czyni z nich uniwersalny wybór. Możliwość umieszczenia przeszkleń między drewnianymi stropami sprawia, że nie rezygnujemy z pięknego widoku otoczenia na rzecz ochrony wody. Właśnie dlatego zadaszone baseny cieszą się tak dużą popularnością!

Teraz już wiesz, że możesz umieścić basen zarówno w ogrodzie zimowym, jak i tym tradycyjnym. W tym drugim przypadku doskonałą opcją będzie zabezpieczenie go przy pomocy drewnianej konstrukcji z dodatkiem przeszkleń. Nadszedł nowy, 2024 rok, a z nim czas na zmiany. Chcesz w nadchodzącym sezonie cieszyć się obiektem wodnym bez przeszkód? Zdecyduj się na projekt, a następnie powierz nam wykonanie zadaszenia Twojego basenu! Chętnie stworzymy dla Ciebie zimowy ogród bądź typową konstrukcję wolnostojącą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.