Wielostanowiskowe wiaty jako ochrona pojazdów zimą

wpis w: blog | 0

nowoczesna wiata samochodowa

Zimą jazda autem nigdy nie należy do zadań łatwych i przyjemnych. Nie inaczej jest z parkowaniem oraz ochroną pojazdu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi w tym czasie. A odpowiednich miejsc na pojazdy w miastach czy przy dużych obiektach często jest jak na lekarstwo. Dlatego też dziś omówimy ten problem, podając doskonały pomysł – budowę wiat wielostanowiskowych. Jakie problemy mogą rozwiązać oraz gdzie doskonale się sprawdzą? O tym w dzisiejszym wpisie!

Problemy, z którymi borykają się kierowcy

Na początku warto pamiętać, że odpowiednio zabezpieczone auto zimą to już połowa sukcesu. Pozostawiony pojazd np. na noc, w czasie występowania opadów śniegu czy ataku silnego mrozu, niestety staje się niedostępny dla właściciela. Nie może on szybko ruszyć samochodem z parkingu. Najpierw bowiem należy usunąć pokrywę śniegu, co może zająć sporą ilość czasu. Co więcej, pojazdy pozostawiane blisko budynków mogą zostać uszkodzone przez spadające z dachów oblodzenia, np. w postaci twardych sopli czy brył śniegu. Ponadto w przypadku pojawienia się nagłego załamania pogody i wystąpienia opadów niszczycielskiego gradu auto nie ma żadnych szans. Dlatego też brak możliwości przechowywania go w garażu to spore utrudnienie oraz stres dla kierowców, Jak można temu zaradzić?

Ochrona przed śniegiem i lodem

Nowoczesne wiaty samochodowe, pomimo że nie są zamykanymi obiektami, potrafią wystarczająco chronić przed negatywnym oddziaływaniem zimowej aury. Przede wszystkim możliwość parkowania aut pod zadaszeniem niweluje konieczność każdorazowego odśnieżania ich przed odjazdem. A może być to uciążliwe i dość czasochłonne, zwłaszcza gdy samochód stosunkowo długo stał na parkingu, a my spieszymy się np. do pracy. Co więcej, zadaszenie oraz osłona w postaci ścian wiaty pozwalają już znacząco ograniczyć m.in. nawiewanie śniegu czy wychładzanie całego samochodu, powodujące łatwiejsze powstawanie szronu czy pokrywy lodowej. Stąd też tego typu obiekty są doskonałym przykładem, jak niewiele trzeba, by poprawić warunki przechowywania auta.

Gdzie warto zastosować wiaty?

Choć zastosowanie wiat na wielostanowiskowych parkingach niekoniecznie może być dobrym pomysłem, to w przestrzeni miejskiej można spotkać sporo obszarów, które doskonale nadałyby się na miejsca postojowe z zadaszeniem. Wiele osób zauważyło już potencjał takich wiat, stąd też coraz częściej można zobaczyć je w pobliżu takich budynków jak hotele, uczelnie czy duże lokale gastronomiczne. Wtedy też kierowcy, którzy dojeżdżają na miejsce autem, doceniają fakt, że nie są zmuszone odśnieżać pojazdu po czasami zaledwie kilkugodzinnym pobycie w danym miejscu.

Ochrona pojazdów zimą to aspekt, na który coraz więcej kierowców zwraca uwagę. Oszczędność czasu związana z możliwością zaparkowania auta pod zadaszeniem i uniknięcia jego odśnieżania jest największym argumentem, przemawiającym za budowaniem tego rodzaju miejsc postojowych. Jeśli spojrzeć również na fakt, że wiaty pozwalają zabezpieczyć samochody przed uszkodzeniami powstałymi w wyniku m.in. opadów atmosferycznych, to stawianie tego typu obiektów jest doskonałym pomysłem. Z takiej inwestycji będącej inicjatywą miasta czy prywatnych usługodawców kierowcy na pewno byliby zadowoleni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.