Tarasowa pergola z rozsuwanym dachem

wpis w: blog | 0

Tarasowa pergola z przymocowanym do niej ruchomym zadaszeniem, które można składać i rozkładać wedle życzenia, pozwoli Ci na szybkie dokonanie wyboru - korzystać ze słońca czy schować się w cieniu. Jedna pergola, wiele możliwości.

Walkways4u zbuduje ją dla Ciebie od początku do końca w ciągu zaledwie jednego tygodnia.

Dlaczego piękne, drewniane konstrukcje z rozsuwanym zadaszeniem dyskretnie przytulonym do ściany budynku stały się ostatnio tak popularne? Odpowiedź kryje się zarówno
w ich funkcjonalności, jak i wyglądzie. Tarasowe pergole są ozdobą dla domu, rezydencji, restauracji czy kawiarnianego ogródka. Już sama drewniana konstrukcja stwarza klimat przytulnego, ciepłego miejsca, w którym przyjemnie jest się zaszyć.

Podstawą jest konstrukcja

Szkielet zbudowany z drewna klejonego warstwowo, impregnowanego ciśnieniowo,
a następnie pomalowanego kolorowym lub bezbarwnym lakierem sam w sobie wygląda elegancko. Do tego jest mocny, stabilny i nie ugnie się w walce z wiatrem, jak to się zdarza ogrodowym parasolom.

Jeśli pod taką konstrukcją zamontujesz roletę, zyskasz możliwość otwierania i zamykania dachu dosłownie w każdej chwili. I choć prawdziwe jest powiedzenie, że nie sposób dogodzić każdemu,
to jednak możliwość łatwej i szybkiej zmiany rozłożenia dachu pozwala spojrzeć na takie zadaszenie z uznaniem.

Tkaniny, rolety, maty

Zadaszenie z tkaniny jest bardzo praktyczne. Podwieszany i upięty na wzór zasłon materiał można rozsuwać w całości lub tylko częściowo. Działa on podobnie jak roleta rzymska, tyle że w poziomie. Jeśli zadaszenie tarasu składa się z kilku segmentów, każdy z nich można zasłaniać niezależnie od pozostałych, co stwarza możliwość bardzo wielu ciekawych aranżacji wykorzystania przestrzeni i światła.
Czyż nie jest to rozwiązanie uniwersalne?

Tkanina w jasnym kolorze odbija światło, wprowadza w ciepły, śródziemnomorski klimat,
a rozsunięta nad głową płachta przywodzi na myśl najpiękniejszy jacht płynący pod pełnymi żaglami. Na czas wietrznej i deszczowej pogody można ją zsunąć (chciałoby się powiedzieć: zrefować te żagle) maksymalnie do ściany budynku pod niewielki okap. W ten sposób może ona nawet przezimować, choć praktyczniej jest ją po prostu odpiąć i ponownie zawiesić na wiosnę. Materiał jest łatwy w utrzymaniu, gdyż można go prać.

Równie chętnie na zadaszenia tarasów wykorzystywane są rozmaite rolowane maty bambusowe, trzcinowe czy wiklinowe, a także pnącza. Już niedługo na naszym blogu garść praktycznych
informacji dla wszystkich, którzy marzą o zielonym dachu nad głową.

W WALKWAYS4U budujemy kompleksowo. Stawiamy solidne zadaszenia. Postaw na nas.

_________________

Skontaktuj się z nami jeszcze dziś

e-mail: biuro@walkways4u.com

tel. +48 501 162 361

ZAPRASZAMY