Szklana ściana zmienia kolor

wpis w: blog, szklana zabudowa | 0
pajeczno%20szklozespolone2-mini Kontynuując temat bezpiecznego szkła na zadaszenia, tarasy i altany, przedstawiamy kilka rodzajów szyb, które mają nie tylko walor estetyczny, ale i praktyczny. Tafle szkła dodają prestiżu, ale mogą także chronić przed hałasem i ograniczać promieniowanie UV. Mogą nawet w dowolnej chwili zmienić się z przezroczystych w matowe.

Szkło kolorowe

Szkło barwione w masie ma działanie przeciwsłoneczne, a także estetyczne. Jest dostępne w kolorach: brąz, niebieski, zielony, grafit, ciemny grafit wpadający w czerń. Im większa grubość szkła, tym bardziej intensywny kolor. Szkło emaliowane to szkło hartowane z wtopioną barwną emalią ceramiczną. Bezpieczeństwo połączone z oryginalnym wyglądem. Szkło refleksyjne jest to szkło bezbarwne lub barwione w masie, pokryte warstwą twardych tlenków metali, która przepuszcza światło, ale odbija promieniowanie podczerwone. W ten sposób powstaje szyba z charakterystyczną widocznością z jednej strony i z efektem lustra z drugiej. Taka powłoka latem zabezpiecza pomieszczenia przed nagrzaniem, a zimą ogranicza ucieczkę ciepła z wnętrza, przyciemnia nieco pomieszczenie i oczywiście pozwala zachować większą prywatność.

Szyba zmienną jest

pajeczno%20szklozespolone1-mini Szyba, którą w dowolnym momencie na życzenie możemy zmienić z przezroczystej w matową i odwrotnie, daje nam fantastyczną możliwość dostosowania zadaszenia do każdych niemal warunków pogodowych. To rewolucja na rynku szklanych zadaszeń. Jest to szyba zespolona - pomiędzy dwiema taflami szkła hartowanego znajduje się folia ciekłokrystaliczna. Całość podłączona jest do prądu, a obsługujemy ją tak jak tradycyjne światło - za pomocą przełącznika. Nasza rada: szyba nie musi być hartowana, ale ze względu na niemałą cenę całego zestawu, warto jest zastosować właśnie wzmacniane szkło hartowane. Jest ono bardziej wytrzymałe na uderzenia, naprężenia termiczne i gwałtowne zmiany temperatury niż zwykłe szkło.

Szkło samoczyszczące

Jest to szkło, którego powierzchnia została trwale pokryta niewidoczną, mineralną substancją o wysokiej wytrzymałości - tlenkiem tytanu (wykorzystywanym m.in. właśnie do fotorozkładu wody i związków organicznych). Usuwanie zanieczyszczeń odbywa się zatem pod wpływem światła i deszczu. Jeśli duże okna kojarzą się Wam jedynie z ich ciągłym myciem i właśnie ten „drobiazg” hamuje Was przed wykorzystaniem szkła na zabudowę tarasu, to możecie odetchnąć z ulgą. Wiadomo, praca uszlachetnia, ale słówko „samoczyszczące” też brzmi przyjemnie, prawda? 🙂 Jeśli nie jesteście zdecydowani, jaką opcję zabudowy tarasu lub altany wybrać, zapraszamy do rozmowy. My też mamy ciekawe pomysły i jesteśmy do Waszej dyspozycji. Z WALKWAYS4U zbudujesz swój taras według własnego uznania. Postaw na nas.

_________________ Skontaktuj się z nami jeszcze dziś e-mail: biuro@walkways4u.com tel. +48 501 162 361 ZAPRASZAMY